Turistët patën mundësinë e rrallë, të ledhatojnë dy balena shumë të shoqërueshme (Video)

10.04.2019 15:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Turistët patën mundësinë e rrallë, të ledhatojnë dy balena shumë të shoqërueshme (Video)

Lundrimi nëpër një lagunë të Meksikës, për disa turistë u bë e paharrueshme, sepse patën mundësinë e rrallë, të ledhatojnë dy balena të hirta.

Gjallesat e gjatë deri në 12 metra si dhe i vogli saj, ishin shumë të shoqërueshëm dhe qëndruan shumë pranë barkave të tyre, transmeton Telegrafi.

Shoqëruesi i turistëve, ka bërë të ditur se balena e madhe mund të peshojë deri në 29 tonelata, teksa ka mund të rrotullonte barkat pa ndonjë mundim. Derisa i spërkaste të pranishmit, me ujin që e nxirrte nga pjesa e shpinës.

Balena është ndjerë e sigurt me praninë e turistëve, duke e lejuar të voglin që të lundronte edhe nën barkat e tyre, pa frike se mund t’ia sulmojnë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Turistët patën mundësinë e rrallë, të ledhatojnë dy balena shumë të shoqërueshme (Video)

Turistët patën mundësinë e rrallë, të ledhatojnë dy balena shumë të shoqërueshme (Video)

Google Docs, Sheet dhe Slides integrohen në Dropbox

Google Docs, Sheet dhe Slides integrohen në Dropbox

Huawei i gatshëm ti shesë Apple teknologjinë 5G

Huawei i gatshëm ti shesë Apple teknologjinë 5G

Shkarkoni përditësimin e Majit 2019 të Windows 10-ës një muaj përpara lançimit

Shkarkoni përditësimin e Majit 2019 të Windows 10-ës një muaj përpara lançimit

Twitter redukton në 400 numrin e ndjekjeve që mund të bëni në 24 orë

Twitter redukton në 400 numrin e ndjekjeve që mund të bëni në 24 orë

Sony ka ndërtuar një ekran të çmendur 16K

Sony ka ndërtuar një ekran të çmendur 16K

AMD pretendon 17% më shumë performancë për laptopët me Ryzen 7 përballë Core i7

AMD pretendon 17% më shumë performancë për laptopët me Ryzen 7 përballë Core i7

Router Wi-Fi 6 me kosto më të përballueshme falë Nighthawk AX4

Router Wi-Fi 6 me kosto më të përballueshme falë Nighthawk AX4

Vjosa Emini i “çmend” italianët (Foto)

Vjosa Emini i “çmend” italianët (Foto)

Gërmimi i Bitcoin mund të ndalohet me ligj në Kinë

Gërmimi i Bitcoin mund të ndalohet me ligj në Kinë

Gjermani, operatorët paguajnë 4.1 miliardë euro për 5G

Gjermani, operatorët paguajnë 4.1 miliardë euro për 5G

Dua Lipa në ballinën e revistës së njohur franceze

Dua Lipa në ballinën e revistës së njohur franceze

Telefoni 1600 dollarësh prej titaniumi del në shitje

Telefoni 1600 dollarësh prej titaniumi del në shitje

Dyshemenë e gjeti përplot me gota plastike të mbushura me ujë, ky ishte vetëm fillimi i lojërave që ia kishin përgatitur fëmijët (Video)

Dyshemenë e gjeti përplot me gota plastike të mbushura me ujë, ky ishte vetëm fillimi i lojërave që ia kishin përgatitur fëmijët (Video)

Samsung do të prodhojë dy versione të Galaxy Note 10 me ekran 6.28-inç dhe 6.75-inç

Samsung do të prodhojë dy versione të Galaxy Note 10 me ekran 6.28-inç dhe 6.75-inç

Aplikacioni i ri i Snapchat në Android tashmë në të njëjtin nivel me atë të iOS

Aplikacioni i ri i Snapchat në Android tashmë në të njëjtin nivel me atë të iOS