Tualeti i kafenesë që rrethohet në tri anë me akuarium, për të cilin u shpenzuan 200 mijë funte (Foto)

16.04.2019 18:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tualeti i kafenesë që rrethohet në tri anë me akuarium, për të cilin u shpenzuan 200 mijë funte (Foto)

Hipopo Papa është një kafene në Hayashizaki Matsue të Japonisë, që ka sukses të jashtëzakonshëm për shkak të tualetit të ndërtuar në mënyrë të veçantë.

Kur klientët e kafenesë kanë nevojë të shkojnë tualet, mund të lirohen nën shoqëri të peshqve dhe një breshke të madhe uji, transmeton Telegrafi.

Raportohet se pronari ka shpenzuar 200 mija funte, për ta ndërtuar kabinën e veçantë, që i ka të tri anët e rrethuara me akuariumi, ndërsa ndodhet rreth një shkëmbi.

Akuarium në të tri anët e tualetit të kafenesë

Megjithëse është e destinuar për femra, kur nuk ka shumë klientë, punonjësit i lejojnë edhe meshkujt të vizitojnë atë. Sipas mediave lokale, tualeti është instaluar para 12 vitesh, duke u bërë një atraksion i vërtetë turistik për atë zonë.

Gjë që ka pasur edhe anët negative, pasi shumë njerëz rrinë më gjatë se që duhet, apo disa që refuzojnë të hyjnë nga shqetësimi prej peshqve që i shikojnë.

Në anën tjetër, Japonia është e njohur për tualete unike dhe me teknologji të lartë, shumica prej të cilave ofrojnë edhe mundësi të ndryshme masazhi. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tualeti i kafenesë që rrethohet në tri anë me akuarium, për të cilin u shpenzuan 200 mijë funte (Foto)

Tualeti i kafenesë që rrethohet në tri anë me akuarium, për të cilin u shpenzuan 200 mijë funte (Foto)

Apple dhuron para për rindërtimin e katedrales Notre Dame

Apple dhuron para për rindërtimin e katedrales Notre Dame

Enca nuk i fshehë më kilet, të pasmet e saj zhgënjejnë

Enca nuk i fshehë më kilet, të pasmet e saj zhgënjejnë

Microsoft konkurron Apple me një palë kufje wireless

Microsoft konkurron Apple me një palë kufje wireless

Franca thirrje Bashkimi Evropian për rregullimin e kriptomonedhave

Franca thirrje Bashkimi Evropian për rregullimin e kriptomonedhave

Shkencëtarët printojnë një zemër 3D me material qelizor

Shkencëtarët printojnë një zemër 3D me material qelizor

Google paralajmëron ardhjen e modeleve buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Google paralajmëron ardhjen e modeleve buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Policia Amerikane, 50 arrestime me dron

Policia Amerikane, 50 arrestime me dron

Dy Rumunë përballë drejtësisë Amerikane për hakimin e 400,000 kompjuterëve

Dy Rumunë përballë drejtësisë Amerikane për hakimin e 400,000 kompjuterëve

Lajmet e rreme dhe gjuha e urrejtjes në fushatën presidenciale të Maqedonisë së Veriut

Lajmet e rreme dhe gjuha e urrejtjes në fushatën presidenciale të Maqedonisë së Veriut

RIT Kosova (A.U.K), organizon gala mbrëmjen “Mbështet Storien e Ardhshme të Suksesit të Kosovës”

RIT Kosova (A.U.K), organizon gala mbrëmjen “Mbështet Storien e Ardhshme të Suksesit të Kosovës”

Microsoft thotë se hakerët pas sulmit të Outlook.com kanë aksesuar edhe e-mailet

Microsoft thotë se hakerët pas sulmit të Outlook.com kanë aksesuar edhe e-mailet

Zyrtarizohet “Dark Mode” në aplikacionin Messenger

Zyrtarizohet “Dark Mode” në aplikacionin Messenger

Rashel Kolaneci befason, edhe në veshje sportive duket ‘bombë’

Rashel Kolaneci befason, edhe në veshje sportive duket ‘bombë’

iOS 13 vjen me “dark mode” dhe përmirësime vizuale

iOS 13 vjen me “dark mode” dhe përmirësime vizuale

Shpëtohen 47 mace që jetonin në kushte shumë të vështira  në shtëpinë e një pensionisteje (Foto)

Shpëtohen 47 mace që jetonin në kushte shumë të vështira në shtëpinë e një pensionisteje (Foto)