Trump thotë se mund të vizitojë zonat e luftës në Afganistan

23.11.2018 22:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump thotë se mund të vizitojë zonat e luftës në Afganistan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump la të kuptohet se për herë të parë mund të vizitojë trupat amerikane në Afganistan.

Duke ua përcjellë mesazhin e Festës së Falënderimeve trupave në Afganistan, përmes një telekonference, Trump i tha një koloneli:

“Do t’ju takoj kur të vini në SHBA, ose ndoshta do t’ju shoh atje”.

I pyetur nga gazetarët nëse do të udhëtojë në Afganistan, Trump tha: “Në kohën e duhur do të bëjmë ca gjëra shumë interesante”.

Presidentët e mëparshëm amerikanë i kanë vizituar vazhdimisht trupat e tyre në zonat e luftës. Gati dy vjet në presidencë, Trump është kritikuar që nuk e ka bërë ende një udhëtim të tillë.

Shtetet e Bashkuara kanë rreth 14000 trupa në Afganistan, që shërbejnë në kuadër të një misioni trajnues dhe këshillues të NATO-s.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Shitja online e produkteve që rrisin epshin seksual të femrave, policia nis hetimet

Shitja online e produkteve që rrisin epshin seksual të femrave, policia nis hetimet

Ministria e Bujqësisë nuk raporton në Komision për dallaveret me grante të zbuluara nga “Koha Ditore”

Ministria e Bujqësisë nuk raporton në Komision për dallaveret me grante të zbuluara nga “Koha Ditore”

Presidenti Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë

Presidenti Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë

Haradinaj: S’ka sanksion që na detyron të heqim taksën

Haradinaj: S’ka sanksion që na detyron të heqim taksën

Amerika e do Kosovën në NATO

Amerika e do Kosovën në NATO

Gjilani përfiton edhe një grant të përformancës në fushën e mjedisit

Gjilani përfiton edhe një grant të përformancës në fushën e mjedisit

Prokuroria nis hetimet për vajzën nga Drenasi për kallëzim të rremë

Prokuroria nis hetimet për vajzën nga Drenasi për kallëzim të rremë

Haradinaj i kundërpërgjigjet Stoltenbergut për FSK-në

Haradinaj i kundërpërgjigjet Stoltenbergut për FSK-në

Hoti i LDK-së e quan “plaçkitje të buxhetit” shtimin e numrit të këshilltarëve në MZHR

Hoti i LDK-së e quan “plaçkitje të buxhetit” shtimin e numrit të këshilltarëve në MZHR

Serbia pritet t’ia dorëzoj SHBA-s të dyshuarit për vrasjen e vëllezërve Bytyçi?

Serbia pritet t’ia dorëzoj SHBA-s të dyshuarit për vrasjen e vëllezërve Bytyçi?

OAK nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Klubin Slloven të Bizneseve

OAK nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Klubin Slloven të Bizneseve

Punëtorët e Shërbimit Korrektues të enjten sërish protestojnë

Punëtorët e Shërbimit Korrektues të enjten sërish protestojnë

Qeveria vendos për themelimin e Qendrës Përkujtimore të Holokaustit Shqiptar “Bllacë 1999”

Qeveria vendos për themelimin e Qendrës Përkujtimore të Holokaustit Shqiptar “Bllacë 1999”

Ngrihet flamuri i NATO-s para Qeverisë në Shkup

Ngrihet flamuri i NATO-s para Qeverisë në Shkup

Haradinaj takohet me Kosnettin, “Kosova e vendosur të ruajë miqësinë me SHBA-në”

Haradinaj takohet me Kosnettin, “Kosova e vendosur të ruajë miqësinë me SHBA-në”

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë