Trump sërish në qendër të vëmendjes, e lë vetëm nikoqirin e Samitit të G-20 (Video)

01.12.2018 00:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump sërish në qendër të vëmendjes, e lë vetëm nikoqirin e Samitit të G-20 (Video)

Presidenti amerikan Donald Trump ka udhëtuar në Argjentinë, ku është duke marrë pjesë në samitin e G-20-së që po mbahet në Buenos Aires.

Por ajo çfarë ka fituar më shumë vëmendjen e tij gjatë qëndrimit në Argjentinë, ishte një veprim që e bëri pasi i shtrëngoi duart me nikoqirin dhe njëherit homologun Mauricio Macri, të cilin e la vetëm, transmeton Telegrafi.

Duket se presidenti argjentinas dëshironte që Trump të qëndrojë në skenë për të pritur liderët tjerë për të bërë disa fotografi, dhe duket se kjo nuk i pëlqeu të parit të SHBA-ve i cili u largua pa asnjë shpjegim.

Por, Macri nuk e besoi se do të largohet dhe kështu mbeti duke e thirrur, por pa ndonjë sukses. Sidoqoftë, në samitin e G-20-ës janë mbledhur liderët e vendeve të ndryshme ku pritet të diskutojnë për çështje të ndryshme. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Trump sërish në qendër të vëmendjes, e lë vetëm nikoqirin e Samitit të G-20 (Video)

Trump sërish në qendër të vëmendjes, e lë vetëm nikoqirin e Samitit të G-20 (Video)

Me tensione dhe rivalitet bëhet edhe matja zyrtare – dallim i madh në peshë mes Wilder dhe Furyt

Me tensione dhe rivalitet bëhet edhe matja zyrtare – dallim i madh në peshë mes Wilder dhe Furyt

Pasagjerja e gëzuar që ishte e vetme në aeroplan, u frikësua kur nisën turbulencat (Video)

Pasagjerja e gëzuar që ishte e vetme në aeroplan, u frikësua kur nisën turbulencat (Video)

Paqueta: Milani, një ëndërr e bërë realitet

Paqueta: Milani, një ëndërr e bërë realitet

Microsoft kap rivalin e përjetshëm Apple për nga vlera e tregut

Microsoft kap rivalin e përjetshëm Apple për nga vlera e tregut

Jo vetëm ilaç, paracetamoli pastron hekurin për hekurosje nëse u janë ngjitur rrobat në të (Video)

Jo vetëm ilaç, paracetamoli pastron hekurin për hekurosje nëse u janë ngjitur rrobat në të (Video)

Gattuso: Kalendari i Milanit është absurd

Gattuso: Kalendari i Milanit është absurd

Modeles ruse iu zhdukën këmbët në ‘selfien’ para pasqyrës (Foto)

Modeles ruse iu zhdukën këmbët në ‘selfien’ para pasqyrës (Foto)

Ligjvënës në botë: Facebook-u po minon institucionet demokratike

Ligjvënës në botë: Facebook-u po minon institucionet demokratike

“Mourinho, nuk na interesojnë titujt e tu, mos jeto në të kaluarën”

“Mourinho, nuk na interesojnë titujt e tu, mos jeto në të kaluarën”

Fabregas te Chelsea deri në fund të sezonit

Fabregas te Chelsea deri në fund të sezonit

Njihuni me dronin satelit, mjeti fluturues më i madh në botë

Njihuni me dronin satelit, mjeti fluturues më i madh në botë

Rihanna pozon për linjën e të brendshmeve, mahnit me format trupore

Rihanna pozon për linjën e të brendshmeve, mahnit me format trupore

Fermeri kanadez pretendon se demi tij, është për dy centimetra më i madh se ai nga Australia (Foto)

Fermeri kanadez pretendon se demi tij, është për dy centimetra më i madh se ai nga Australia (Foto)

Zidane kthehet së shpejti si trajner, thotë djali i tij Enzo

Zidane kthehet së shpejti si trajner, thotë djali i tij Enzo

Me funksionin e ri në Instagram mund të ndani historitë vetëm me miqtë e afërt

Me funksionin e ri në Instagram mund të ndani historitë vetëm me miqtë e afërt