Trump pranon ftesën e Erdogan për të vizituar Turqinë

25.12.2018 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump pranon ftesën e Erdogan për të vizituar Turqinë

Zyrtarët turq kanë thënë se Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka pranuar ftesën e Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, për të vizituar Turqinë.

Zëdhënësi i presidencës turke, Ibrahim Kalin iu ka thënë gazetarëve se presidenti Trump, dëshiron të zhvillojë vizitën gjatë vitit 2019 por ende nuk është vendosur një datë konkrete.Kalin ka thënë se presidenti turk e bëri ftesën gjatë bisedës telefonike së dy presidentëve ku u diskutua tërheqja e trupave amerikane nga Siria, njofton REL.

Presidenti Trump njoftoi përmes Twitter të dielen se ka pasur një bisedë “të gjatë dhe produktive” me Erdoganin në të cilën kanë diskutuar “tërheqjen e ngadaltë dhe të kordinuar mirë” të personelit ushtarak nga Siria.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Trump pranon ftesën e Erdogan për të vizituar Turqinë

Trump pranon ftesën e Erdogan për të vizituar Turqinë

Aplikimi i tarifave ka “ulur” trafikun në Rrugën e Kombit

Aplikimi i tarifave ka “ulur” trafikun në Rrugën e Kombit

Dodë Gjergji: Popujt e Evropës të na shohin si trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të qytetërimit të vet

Dodë Gjergji: Popujt e Evropës të na shohin si trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të qytetërimit të vet

Kurteshi: Ministria ka mjete për trajnime në Budvë e nuk ka për rrogat e arsimtarëve në Fushë-Kosovë

Kurteshi: Ministria ka mjete për trajnime në Budvë e nuk ka për rrogat e arsimtarëve në Fushë-Kosovë

100 vjet nga Kongresi i Durrësit

100 vjet nga Kongresi i Durrësit

Molliqaj: Nuk hyjmë me një Qeveri ku është PDK-ja

Molliqaj: Nuk hyjmë me një Qeveri ku është PDK-ja

Bërnabiq komenton letrën e Trump’it: Kosova e ka pësuar pak nga SHBA-ja

Bërnabiq komenton letrën e Trump’it: Kosova e ka pësuar pak nga SHBA-ja

Krishtlindjet, Papa dënon botën e materializmit dhe varfërisë

Krishtlindjet, Papa dënon botën e materializmit dhe varfërisë

Reduktorët e 10 mijë eurove KEK-u i ka paguar 63 mijë euro

Reduktorët e 10 mijë eurove KEK-u i ka paguar 63 mijë euro

Arrin në 373 numri i viktimave nga cunami në Indonezi

Arrin në 373 numri i viktimave nga cunami në Indonezi

Mot i ftohtë, mundësi për borë

Mot i ftohtë, mundësi për borë

Shqipëria ia merr primatin Serbisë për t’i shitur mallra Kosovës

Shqipëria ia merr primatin Serbisë për t’i shitur mallra Kosovës

Stuhi në Tiranë, pema shkëputet e bie mbi veturën e parkuar

Stuhi në Tiranë, pema shkëputet e bie mbi veturën e parkuar

Thaçi: Pas marrëveshjes Greqi-Maqedoni, radhën e ka ajo Kosovë-Serbi

Thaçi: Pas marrëveshjes Greqi-Maqedoni, radhën e ka ajo Kosovë-Serbi

Në Katedralen “Shën Tereza” u mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes

Në Katedralen “Shën Tereza” u mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes

Rrëshqitje gurësh në rrugën nga Prizreni në Prevallë, Haskuka thërret për kujdes

Rrëshqitje gurësh në rrugën nga Prizreni në Prevallë, Haskuka thërret për kujdes