Trump: Mike Pence nuk kishte kurajo për atë që duhej bërë

06.01.2021 22:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump: Mike Pence nuk kishte kurajo për atë që duhej bërë

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence i ka ndarë rrugët me presidentin Donald Trump.

Pence ka deklaruar ai nuk ka “autoritet të njëanshëm për të vendosur për zgjedhjet presidenciale” dhe nuk mund të ndryshojë rezultatet e zgjedhjeve, njofton Klan Kosova.

“Është gjykimi im që betimi im për të mbështetur dhe mbrojtur kufizimet kushtetuese nga pretendimet e autoritetit të njëanshëm për të përcaktuar se cilat vota elektorale duhet të numërohen dhe cilat jo”, ka shkruar Pence.

Ai në fund të letrës së tij tha: “Pra, Zot më ndihmo”.

Me këtë rast ka reaguar Trump i cili tha se Pence nuk kishte kurajo të bënte atë që duhej.

“Mike Pence nuk kishte guximin të bënte atë që duhej të ishte bërë për të mbrojtur vendin tonë dhe Kushtetutën tonë, duke u dhënë shteteve një shans për të vërtetuar një grup të korrigjuar të fakteve, jo ato mashtruese ose të pasakta, të cilave u kërkohej të vërtetonin më parë. SHBA kërkon të vërtetën!”./tch/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill

Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill

Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Trump: Mike Pence nuk kishte kurajo për atë që duhej bërë

Trump: Mike Pence nuk kishte kurajo për atë që duhej bërë

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje