Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

08.03.2019 02:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Presidenti të Shteteve të Bashkuara i duhet të mbajë mend shumë emra. Disa i mbani mend e disa i harron. Por asnjëherë nuk do të harrohet kur Presidenti Trump e quajti CEO e Apple Tim Cook “Tim Apple.”

Edhe pse ky i fundit është një figurë e njohur në botën e biznesit dhe ke pasur të bësh me të si në rastin e Trump, ti mbash mend emrin nuk duhet të përbëjë problem.

“Tim është prej atyre njerëzve që po i bëjnë gjërat ashtu siç kemi dëshiruar të gjithë. Jam mësua të them Tim ti duhet të fillosh të bësh biznes këtu dhe me të vërtetë keni bërë një investim të madh në vend. Ne e vlerësojmë shumë Tim Apple,” shprehej Trump gjatë fjalimit të tij në një takim me Bordin Këshillues të Politikave të Punës në SHBA.

Trump njihet për problemet e tij me kujtesën e emrave të njerëzve. Në të njëjtën mënyrë ai quajti CEO e Lockheed Martin, Marilly Hewson, si Maryllin Lockheed.

A i harron me të vërtetë emrat Trump? Apo u drejtohet njerëzve sipas kompanive të drejtojnë? Ishte e qëllimshme apo ndonjë lojë psikologjike? Çdo gjë duket e mundur nga Trump.

Me siguri ai e di emrin e vërtetë të Tim Apple ndërsa i thotë në minutën e 40:43 Tim Cook. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trajneri personal i Adele shpjegon transformimin e këngëtares, pasi e akuzuan se kishte bërë operacion për humbje në peshë

Trajneri personal i Adele shpjegon transformimin e këngëtares, pasi e akuzuan se kishte bërë operacion për humbje në peshë

Rihanna së shpejti sjell koleksionin e ri të syzeve

Rihanna së shpejti sjell koleksionin e ri të syzeve

Loredana dhe Capital Bra, të parët në Gjermani

Loredana dhe Capital Bra, të parët në Gjermani

Kida jep lajmin e mirë për fansat

Kida jep lajmin e mirë për fansat

Leonora Jakupi kalon ditën në shoqërinë më të mirë

Leonora Jakupi kalon ditën në shoqërinë më të mirë

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë