Trump kërkon ndryshimin e kokës së dushit: ‘Uji s’po rrjedh shpejt nga çezmat’

16.08.2020 18:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump kërkon ndryshimin e kokës së dushit: ‘Uji s’po rrjedh shpejt nga çezmat’

utoritetet e SHBA-së propozuan ndryshime në standarde që do të lejojnë presionin e ujit në kokat e dushit të rriten, pasi presidenti Donald Trump vazhdimisht u ankua se nuk i pëlqen mënyra e punës së dusheve tani.

Ministria e Energjisë ka vendosur të lehtësojë rregulloret, pasi Trump tha në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë se uji nuk po rrjedh aq shpejt sa nga çezmat.

“Dhe çfarë bën? Ju qëndroni atje më gjatë ose bëni dush më të gjatë? Flokët e mia, unë nuk di për ju, por duhet të jetë perfekte”, ka thënë ai.

Dhjetorin e kaluar, Trump tha se shërbimet mjedisore duhet ndryshojnë rregullat që synojnë kursimin e ujit dhe karburantit për ngrohjen e ujit.

Shoqatat e konsumatorëve kanë dënuar planet, duke thënë se rregullat e tanishme kursejnë konsumatorët para pasi kursen ujë dhe karburant.

Ky propozim do të lejonte që dushet, të cilat do të merrnin rreth 9.4 litra ujë në minutë, të ktheheshin në standardin e vitit 1992 në kohën kur George H.W. Bush ishte president.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”