Trump i kërkon llogari shefit të Twitter për rënien e numrit të ndjekësve

24.04.2019 10:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump i kërkon llogari shefit të Twitter për rënien e numrit të ndjekësve

Presidenti i SHBA Donal Trump ishte takuar me shefin ekzekutiv të Twitter Jack Dorsey dhe pyet pse numri i tij i ndjekësve kishte rënë.

Takimi ishte organizuar javën e kaluar në Shtëpinë e Bardhë dhe ardhur pak orë pasi Trump kishte kritikuar kompaninë për qëndrimin e saj kundër konservatorëve.

Përgjigja e Dorsey kishte qenë se rënia e numrit i ndjekësve të Trump kishte ardhur si rezultat i luftës së kompanisë kundër llogarive të rreme dhe spamit.

Dorsey shpjegoi për Trump se e njëjta gjë ka ndodhur edhe me personat e tjerë të famshëm që kanë numër të lartë ndjekësish.

Trump është shprehur se Twitter nuk e trajton siç duhet si një Republikan. Ai ka humbur një numër të konsiderueshëm ndjekësish prej 204,000 por e papërfshillshme për numrin e ndjekësve në total prej 53.4 milionë.

Aksionet e Twitter u rritën me shpejtësi ditën e djeshme pas një raporti financiar pozitiv për tre mujorin e parë të 2019-ës. Trump ka një prej llogarive më të ndjekur në Twitter megjithatë kritikat e tij në drejtim të kompanisë nuk kanë munguar.

Ai thotë se rrjeti social është kundër konservatorëve dhe ide të tyre dhe mbështetë idetë dhe qëndrimet e majta dhe liberale si rezultat. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë