Trump dhe Kim do të takohen në shkurt

09.02.2019 11:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump dhe Kim do të takohen në shkurt

I dërguari i SHBA në Korenë e Veriut është kthyer nga Peniani, ku zhvilloi bisedimet për t’u përgatitur për një samit të dytë mes Trump dhe Kim.

Stephen Biegun kaloi tre ditë në diskutime dhe zyrtarët e SHBA thanë se do të takohej përsëri me homologen e tij.

Presidenti Trump konfirmoi se do të takojë Kim Jong-un në Hanoi, Vietnam, më 27-28 shkurt.

Trump tha se përfaqësuesi i tij zhvilloi një “takim të frytshëm” dhe është në pritje të përparimeve në çështjen e paqes mes dy vendeve.

Biegun u takua me homologen e tij të Koresë së Veriut, Kim Hyok-chol dhe diskutuar mbi përparimet e marrëveshje të arritura nga Trump dhe Kim në samititn e Singaporit për denuklearizimin e plotë,”-tha një deklaratë Departamenti i Shtetit të SHBA.

Dy ambasadorët do të takohen përsëri përpara samitit që do mbahet në fund të muajit.


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Trump dhe Kim do të takohen në shkurt

Trump dhe Kim do të takohen në shkurt

Serbia: Kosova po mendon të marrë me dhunë liqenin e Ujmanit

Serbia: Kosova po mendon të marrë me dhunë liqenin e Ujmanit

Edhe një dështim i Serbisë, KS i OKB redukton seancat për Kosovën

Edhe një dështim i Serbisë, KS i OKB redukton seancat për Kosovën

Kontingjenti i 30-të i aviacionit kroat në Kosovë

Kontingjenti i 30-të i aviacionit kroat në Kosovë

Biznesmeni shqiptar humbë 200 milionë euro nga falimentimi i një banke në Singapor

Biznesmeni shqiptar humbë 200 milionë euro nga falimentimi i një banke në Singapor

“Shqiptarët e Kosovës po mendojnë ta marrin me dhunë Ujmanin”

“Shqiptarët e Kosovës po mendojnë ta marrin me dhunë Ujmanin”

Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë

Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë

“Me m’thanë amerikanët mos flej tri ditë me gru, unë nuk flej tre muaj”

“Me m’thanë amerikanët mos flej tri ditë me gru, unë nuk flej tre muaj”

Britania e Madhe dhe Rusia përplasen për Ushtrinë e Kosovës

Britania e Madhe dhe Rusia përplasen për Ushtrinë e Kosovës

Zgjatja e afatit për autostradën ‘Arben Xhaferi’ – KDI del me detaje të reja

Zgjatja e afatit për autostradën ‘Arben Xhaferi’ – KDI del me detaje të reja

The Guardian: Kosovarët kërkojnë drejtësi për abuzimin seksual të adoleshentës

The Guardian: Kosovarët kërkojnë drejtësi për abuzimin seksual të adoleshentës

Rreth 58 milionë euro qytetarët shpenzuan për t’i zhdoganuar veturat

Rreth 58 milionë euro qytetarët shpenzuan për t’i zhdoganuar veturat

Moti gjatë vikendit

Moti gjatë vikendit

Tahiri siguron vushtrriasit, ‘Llamkosit’ nuk i ndryshohet destinimi

Tahiri siguron vushtrriasit, ‘Llamkosit’ nuk i ndryshohet destinimi

Opozita dhe pozita dënojnë abuzimin e 16-vjeçares nga Drenasi

Opozita dhe pozita dënojnë abuzimin e 16-vjeçares nga Drenasi

Katër ministrat që hetohen për faljen e hidrocentraleve ende nuk janë ftuar për të dëshmuar në Prokurori

Katër ministrat që hetohen për faljen e hidrocentraleve ende nuk janë ftuar për të dëshmuar në Prokurori