Trump: Biden do të shkatërrojë Amerikën, unë virusin

14.10.2020 10:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump: Biden do të shkatërrojë Amerikën, unë virusin

Teksa po afrohen zgjedhjet presidenciale në Shtet e Bashkuara të Amerikës, po rritet edhe tensioni mes kandidatëve.

Presidenti aktual i ShBA-së, Donald Trump, këto zgjedhe po i quan si më të rëndësishmet në historinë e Amerikës.

Kështu ka thënë ai gjatë një takimi elektoral në Pennsylvania.

E Trump nga aty folur edhe për kandidatin Joe Biden.

Ai e quajti Joe Biden kandidatin më të dobët të presidencialeve, ndërsa paralajmëroi se, nëse demokrati fiton atëherë vendin do ta drejtojë e majta radikale.

“Më keni zgjedhur në vitin 2016 për ta rikthyer Amerikën në vend të parë dhe tani nuk do ta lemë Ëashingtonin. Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme në histori”, tha shefi i Shtëpisë së Bardhë, raporton ora news.

“Vrapoj përballë kandidatit më të keq në historinë e zgjedhjeve presidenciale. Nëse Joe Biden fiton, e majta radikale do të drejtojë vendin”, tha Trump për rivalin e tij demokrat.

Në fund, Trump foli edhe për pandeminë, duke bërë edhe një premtim.

“Joe Biden do të shkatërrojë Amerikën, unë virusin”, u shpreh Donald Trump.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trump: Biden do të shkatërrojë Amerikën, unë virusin

Trump: Biden do të shkatërrojë Amerikën, unë virusin

20 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje më të rëndë

20 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje më të rëndë

Lajçak sot takohet me Thaçin dhe liderët e partive politike

Lajçak sot takohet me Thaçin dhe liderët e partive politike

Facebook ndalon reklamat kundër vaksinimit

Facebook ndalon reklamat kundër vaksinimit

Rrëfimi i ish-ushtarit serb për krimet në Kosovë: Një pjesë e kufomave kanë përfunduar në shkritoren e Smederevës

Rrëfimi i ish-ushtarit serb për krimet në Kosovë: Një pjesë e kufomave kanë përfunduar në shkritoren e Smederevës

Kandiq flet mbi fshehjen e krimeve serbe në Kosovë

Kandiq flet mbi fshehjen e krimeve serbe në Kosovë

Kështu do të shpërndahen 60 milionë euro nga Fondi për rimëkëmbje ekonomike

Kështu do të shpërndahen 60 milionë euro nga Fondi për rimëkëmbje ekonomike

Sejdiu: Mustafa u betua tri herë në kokë të fëmijëve se s’do të garojë për kryetar partie

Sejdiu: Mustafa u betua tri herë në kokë të fëmijëve se s’do të garojë për kryetar partie

Ish-ushtari serb tregon për zhvarrosjen e kufomave shqiptare në Izbicë

Ish-ushtari serb tregon për zhvarrosjen e kufomave shqiptare në Izbicë

Shkencëtarët kinezë zhvillojnë vaksinën kundër kancerit të gjakut

Shkencëtarët kinezë zhvillojnë vaksinën kundër kancerit të gjakut

Osmani: S’duhet lejuar bosnjizimi i Kosovës, të zbatohet vendimi i Kushtetueses për asociacionin

Osmani: S’duhet lejuar bosnjizimi i Kosovës, të zbatohet vendimi i Kushtetueses për asociacionin

Qeveria nis shpërndarjen e 60 milionë eurove për bizneset private

Qeveria nis shpërndarjen e 60 milionë eurove për bizneset private

Dështimi i ‘mekanizmit frenues’ ndikon në dëmtimin e mushkërive nga COVID-19

Dështimi i ‘mekanizmit frenues’ ndikon në dëmtimin e mushkërive nga COVID-19

Hoti pas takimit me Lajçak: Asociacioni s’do të ketë kompetenca ekzekutive

Hoti pas takimit me Lajçak: Asociacioni s’do të ketë kompetenca ekzekutive

​Italia për Kosovën, mbahet webinar shkencor mbi emergjencën COVID-19

​Italia për Kosovën, mbahet webinar shkencor mbi emergjencën COVID-19

Zemaj alarmon për përkeqësim të situatës, fton Policinë të rikthejë orarin 12 orësh

Zemaj alarmon për përkeqësim të situatës, fton Policinë të rikthejë orarin 12 orësh