Trukimet Itali, çështja ndaj Contes mbetet e hapur

30.06.2015 12:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trukimet Itali, çështja ndaj Contes mbetet e hapur

Historia e trishtuar e Antonio Contes vazhdon të mbajë peng anën morale të trajnerit të Kombëtares Italiane. Edhe pse ish tekniku i Juventusit shpresonte që çështja gjyqësore në adresë të tij të mbyllej sa më shpejt, nuk ka ndodhur kështu, madje prokurori Roberto Di Martino ka kërkuar shtyrjen e gjykimit. Në këndvështrimin e organit të akuzës, disa çështje që lidhen me skandalin e trukimit të ndeshjeve do të mbyllen, disa të tjera do të arkivohen në një moment të dytë, por çështja Conte nuk bën pjesë në asnjë nga këto dy kategori. Gjatë muajve të fundit, mbrojtësit ligjorë të trajnerit kanë pasur takime të vazhdueshme me prokurorin duke u përpjekur të vërtetojnë tezën e tyre se nuk ka asnjë provë që të kryqëzojë Antonio Conten.

Ata kanë pranuar akuzën e mungesës së denoncimit që në këtë rast nuk ka rrezik penal dhe për të cilën trajneri u pezullua me 4 muaj por mesa duket beteja ligjore do të vazhdojë gjatë. Sipas prokurorit, akuzat ndaj tij për ndeshjet Novara-Siena dhe Albinoleffe-Siena janë me baza të forta. Conte e ka refuzuar në mënyrë kategorike përfshirjen e tij në këtë çështje sepse ai bëson në pafajësinë e tij. Tashmë, avokatët duhet të zgjedhin linjën që do të ndjekin për të arritur në një datë gjykimi përpara startit të Euro 2016 në mënyrë që Conte të punojë i qetë me Kombëtaren e Italisë përpara dhe gjatë evenimentit më të rëndësishëm futbollistik të kontinentit. Sipas mediave italiane, avantazhi i vetëm i 45-vjeçarit është se çështja ndaj tij nuk do të qëndrojë e hapur për shumë kohë dhe të gjitha gjasat janë që një vendim përfundimtar të jepet përpara nisjes së Europianit./ss/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

PSG shpreh interesim për Allegrin

PSG shpreh interesim për Allegrin

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Duelojnë për sensacionin kanadez, Jonathan David, skuadrat e mëdha gjermane

Duelojnë për sensacionin kanadez, Jonathan David, skuadrat e mëdha gjermane

Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Drogba më bindi ta zgjedh Chelsean para Unitedit

Drogba më bindi ta zgjedh Chelsean para Unitedit

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron

10 vjet më parë Interi fitoi Ligën e Kampionëve dhe kompletoi tripletën

10 vjet më parë Interi fitoi Ligën e Kampionëve dhe kompletoi tripletën

Munishi: Do t’i lë njerëzit që t’i përmbushin aspiratat e tyre, por ka gjasa që unë nuk do të vazhdojë kampionatin

Munishi: Do t’i lë njerëzit që t’i përmbushin aspiratat e tyre, por ka gjasa që unë nuk do të vazhdojë kampionatin