Tre të burgosur theren me thikë në burg, vdes njëri

19.10.2016 10:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tre të burgosur theren me thikë në burg, vdes njëri

Një i burgosur ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur pas një sulmi me thikë në burgun e Pentonville, i cili gjendet në veri të Londrës.

Shërbimet emergjente shkuan në burg rreth orës 3 të mëngjesit, ku gjetën tre të burgosur meshkuj të plagosur, ndërsa njëri ishte i vdekur.

Viktima ishte rreth moshës 20-vjeçare, i cili raportohet se vdiq në vendin e ngjarjes.

Policia është në proces të informimit të familjes së tij, pasi ai ende nuk është identifikuar, thotë “SkyNews”, transmeton /GazetaExpress/

Dy të plagosurit e tjerë, njëri i moshës 21-vjeçare dhe tjetri 30-vjeçar gjenden në spital, mirëpo në gjendje të rëndë shëndetësore

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Karateistët provojnë “sportin serb” – diskriminimin

Karateistët provojnë “sportin serb” – diskriminimin

Çfarë tani? Opsionet e Iranit pas vendimit të Trumpit

Çfarë tani? Opsionet e Iranit pas vendimit të Trumpit

Kisha serbe e do Kosovën pa pavarësi dhe të pandarë

Kisha serbe e do Kosovën pa pavarësi dhe të pandarë

Amerika i reagon Serbisë për Kosovën: Ndali taktikat fëmijërore

Amerika i reagon Serbisë për Kosovën: Ndali taktikat fëmijërore

Serbia, marrëdhëniet më të këqija me Kroacinë e Shqipërinë

Serbia, marrëdhëniet më të këqija me Kroacinë e Shqipërinë

Haradinaj pret në shtëpinë e tij kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev

Haradinaj pret në shtëpinë e tij kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev

Vuçiq: Putin është këtu për Serbinë sa herë të ketë nevojë, kemi folur gjatë, shumë gjatë për Kosovën

Vuçiq: Putin është këtu për Serbinë sa herë të ketë nevojë, kemi folur gjatë, shumë gjatë për Kosovën

Daka: Lista votuese, votimi jashtë vendit dhe votimi me kusht, problemet kryesore zgjedhore

Daka: Lista votuese, votimi jashtë vendit dhe votimi me kusht, problemet kryesore zgjedhore

Federata Evropiane e Karatesë kërkon që Kosova të jetë pjesë e Evropianit në Serbi

Federata Evropiane e Karatesë kërkon që Kosova të jetë pjesë e Evropianit në Serbi

5 vendet nënshkruese, 'Marrëveshja me Iranin', në fuqi

5 vendet nënshkruese, 'Marrëveshja me Iranin', në fuqi

Merkel pas takimit me Thaçin: Kosova ta luftojë korrupsionin, ta ulë papunësinë

Merkel pas takimit me Thaçin: Kosova ta luftojë korrupsionin, ta ulë papunësinë

Thaçi në Berlin: Gati për finalen e dialogut – Marrëveshjen e Pajtimit

Thaçi në Berlin: Gati për finalen e dialogut – Marrëveshjen e Pajtimit

Fjalët e ngrohta në serbisht të Erdoganit për Vuçiqin – hit në rrjetet sociale

Fjalët e ngrohta në serbisht të Erdoganit për Vuçiqin – hit në rrjetet sociale

EULEX shkon në qershor – do të zëvendësohet nga një komision monitorues

EULEX shkon në qershor – do të zëvendësohet nga një komision monitorues

Shpend Ahmeti kryetar i PSD-së

Shpend Ahmeti kryetar i PSD-së

Institucioni që shpenzon para për udhëtimet e anuluara të zyrtarëve

Institucioni që shpenzon para për udhëtimet e anuluara të zyrtarëve