Tre mijë bileta për “Dardanët” për sfidën ndaj Maqedonisë Veriore, luhet në Shkup

23.11.2019 22:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tre mijë bileta për “Dardanët” për sfidën ndaj Maqedonisë Veriore, luhet në Shkup

Nuk ka dyshime, ndeshja gjysmëfinale e Play-Offit në Ligën e Kombeve, ndërmjet Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, do të luhet më 26 mars të vitit 2020, në Shkup.

Sipas portalit sportiv maqedonas, “Sport”, Federata e Futbollit të Maqedonisë, ka vendosur që ndeshja të luhet në stadiumin “Toshe Proeski” në Shkup.

Madje, drejtuesit e federatës maqedonase, kanë pasur kontakte të vazhdueshme me UEFA-në, rreth organizimit të kësaj ndeshjeje, transmeton KTV.

Sa u përket biletave, UEFA ka vendosur të ndajë 8 për qind të biletave për tifozët mysafirë.

Stadiumi në Shkup ka kapacitet prej 30 mijë ulëseve dhe me rregulloren e UEFA-së, 3 mijë bileta do t’u takojnë “Dardanëve”. Portali maqedonas Sport, shkruan se do të ketë regjim special për shitjen e biletave, që do t’u takojnë nikoqirëve.

Ndeshja gjysmëfinale në Play-Offin e Ligës së Kombeve ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës, do të luhet më 26 mars nga ora 20:45.

Fituesi i këtij takimi, do të luajë ndaj Gjeorgjisë apo Bjellorusisë, në luftën për një biletë në Evropian.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tre të vdekur dhe 76 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Tre të vdekur dhe 76 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e paragjykojnë lidhur me peshën

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e paragjykojnë lidhur me peshën

Thaçi kërkon nga Kuvendi t’ia ndalojë Hotit dialogimin për çështje të brendshme të Kosovës

Thaçi kërkon nga Kuvendi t’ia ndalojë Hotit dialogimin për çështje të brendshme të Kosovës

Zekirija Ramadani, trajner i ri i Prishtinës

Zekirija Ramadani, trajner i ri i Prishtinës

Hoti: Nuk do të ketë Asociacion me kompetenca ekzekutive, po punojmë në draftimin e marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë

Hoti: Nuk do të ketë Asociacion me kompetenca ekzekutive, po punojmë në draftimin e marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë

K.F Llapi pret që kampionati të nisë në fundjavë

K.F Llapi pret që kampionati të nisë në fundjavë

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrezikshëm

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrezikshëm

Thaçi: Njohja reciproke Kosovë-Serbisë mund të ndodhë vetëm në Shtëpinë e Bardhë

Thaçi: Njohja reciproke Kosovë-Serbisë mund të ndodhë vetëm në Shtëpinë e Bardhë

Netanyahu: Zhvillimet e fundit Izrael-Kosovë, fillimi i një epoke të re

Netanyahu: Zhvillimet e fundit Izrael-Kosovë, fillimi i një epoke të re

​Thaçi: Njohja nga Izraeli forcon Kosovën si shtet

​Thaçi: Njohja nga Izraeli forcon Kosovën si shtet

​Haradinaj-Stublla akuzon Vuçiqin për shkelje të marrëveshjes

​Haradinaj-Stublla akuzon Vuçiqin për shkelje të marrëveshjes

“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Kryeministri izraelit do t’i drejtohet sot me një mesazh popullit të Kosovës  do t’i drejtohet sot me një mesazh popullit të Kosovës

Kryeministri izraelit do t’i drejtohet sot me një mesazh popullit të Kosovës do t’i drejtohet sot me një mesazh popullit të Kosovës