Transferimi i Buffon te PSG mund të dështojë

13.06.2018 15:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Transferimi i Buffon te PSG mund të dështojë

Transferimi i Gianluigi Buffon te Paris Saint-Germain mund të jetë në rrezik, kjo pasi që UEFA und ta dënojë klubin francez me regjistrimin e lojtarëve për Ligën e Kampionëve. 

Portieri 40-vjeçar ka mbetur pa kontratë dhe është larguar nga Juventusi.

Ai vazhdon të besojë që mund të luajë ende në nivele të larta.

Gianluigi Buffon (Getty Images)

Flitet se ka kontratë me PSG-në tash e një kohë, por sipas L’Équipe, raportet financiare mund ta ndërpres transferimin.

Gazeta beson se kampionët e Ligue 1 do ta marrin vendimin për FFP nga UEFA sot ose nesër (e enjte).

Kjo pasi klubi ka nënshkruar me lojtarë të mëdhenj si Neymar dhe Kylian Mbappe.

Gianluigi Buffon (Getty Images )

Një sanksion i mundshëm është ndalimi i regjistrimit të lojtarëve të rinj për sezonin 2018-19.

Kjo do të bënte që Buffon të mos ishte në gjendje të luajë në Ligën e Kampionëve. Kjo do ta bënte të pamundur marrëveshjen, pasi portieri do të luajë në këtë garë. /Telegrafi/  

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Andre Silva afër largimit drejt Sevillas

Andre Silva afër largimit drejt Sevillas

Manchester United e nis me fitore sezonin e ri, Pogba dhe Shaw fusin në ‘kurth’ dhelprat

Manchester United e nis me fitore sezonin e ri, Pogba dhe Shaw fusin në ‘kurth’ dhelprat

Pjanic dhe Alex Sandro me kontrata të reja te Juventusi

Pjanic dhe Alex Sandro me kontrata të reja te Juventusi

Barcelona duhet ta falënderojë Evertonin, 52.6 milionë euro në arkat e klubit prej blerjeve dhe huazimeve të bëra nga anglezët

Barcelona duhet ta falënderojë Evertonin, 52.6 milionë euro në arkat e klubit prej blerjeve dhe huazimeve të bëra nga anglezët

Manchester United 2-1 Leicester, notat e lojtarëve: Pogba dominon, Mata dhe Shaw e ndihmojnë

Manchester United 2-1 Leicester, notat e lojtarëve: Pogba dominon, Mata dhe Shaw e ndihmojnë

Arbër Zeneli e nis me super gol sezonin e ri

Arbër Zeneli e nis me super gol sezonin e ri

Ja në çfarë ore do të performojë Dua Lipa sonte

Ja në çfarë ore do të performojë Dua Lipa sonte

Monaco nuk e fton Keitan, gati transferimi te Interi

Monaco nuk e fton Keitan, gati transferimi te Interi

Perisic përgënjështron mediat spanjolle, etiketon Modricin në foton me Brozovicin dhe Vrsaljkon

Perisic përgënjështron mediat spanjolle, etiketon Modricin në foton me Brozovicin dhe Vrsaljkon

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Grand Prix Budapest

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Grand Prix Budapest

Real Madridi i ofron Modricit rinovim kontrate me dyfishim page

Real Madridi i ofron Modricit rinovim kontrate me dyfishim page

Klopp: Shpenzimet ishin të pashmangshme, do përpiqemi ta fitojmë titullin

Klopp: Shpenzimet ishin të pashmangshme, do përpiqemi ta fitojmë titullin

Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan