Trajneri Ismet Munishi përzgjedh formacionin e politikanëve

01.01.2019 01:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trajneri Ismet Munishi përzgjedh formacionin e politikanëve

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, ka paraqitur formacionin politik të vitit 2018 në edicionin festiv të emisionit “Dueli Sportiv”.

Munishi, i cili vjen me analizat dhe komentet e tij çdo të hënë në emisionin “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini, nuk ka munguar edhe në edicionin festiv të këtij emisioni në RTV Dukagjini.

Trajneri i Vëllaznimit i cili është i drejtpërdrejt me komentet e tij ndaj zhvillimeve sportive në Kosovë dhe më gjerë, kësaj radhe ka përzgjedhur 11-shen e politikanëve të Kosovë dhe i ka vendosur në një formacion të përbashkët.

Ai ka thënë se nëse në këtë formacion unifikon klasën politike, Kosova do të ketë të garantuar kualifikimin në garat evropiane.

“Është shumë e vështirë të bëhen bashkë këta politikanë, por në politikë asgjë nuk është e pamundur. Kemi thënë më herët se LDK-PDK e kanë të pamundur të bëjnë koalicion dhe na ka dalë e kundërta”, deklaroi Ismat Munishi.

Formacioni i politikanëve, nga Ismet Munishi

Trajneri i cili ka drejtuar shumë klube në Kosovë, ka vendosur që formacioni i tij të ketë vendosjen klasike 4-4-2. Ndërsa ai formacion përbëhet nga përfaqësuesit e gjashtë subjekteve politike.

Munishi portën i ka besuar nënkryetarit të PSD-së, Visar Ymerit, ndërsa në mbrojtje do të jenë: Në të majtë, Mimoza Kusari-Lila (Alternativa), qendërmbrojtës Daut Haradinaj (AAK), Ramiz Lladrovci (PDK) dhe si mbrojtës të majtë trajneri ka zgjedhur të parin e Mitrovicës, Agim Bahtirin (AKR).

Ashtu si mbrojtja, edhe mesfusha e trajnerit Munishi përbëhet nga një heterogjenitet politik.

Pal Lekaj (AAK)në të majtë të mesfishës, Albin Kurti (VV)dhe Anton Quni (LDK) në qendër të mesfushës, ndërsa për mesfushor të majt munishi ka përgjedhur Xhavit Halitin (PDK).

Dy vendet në sulm, trajneri i Vllaznimit u ka rezervuar krerëve institucionalë, Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt./Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Chelsea rivalizon Realin dhe Unitedin për Pochettinon

Chelsea rivalizon Realin dhe Unitedin për Pochettinon

Perisic tifozëve të Interit: Faleminderit për lëvdatat dhe kritikat

Perisic tifozëve të Interit: Faleminderit për lëvdatat dhe kritikat

Miratohet në kuvend propozimi për ndërtimin e shtatores së Fadil Vokrrit

Miratohet në kuvend propozimi për ndërtimin e shtatores së Fadil Vokrrit

Kërkesa interesante e policisë për kriminelët: Rrini brenda se është ftohtë për ju e për ne!

Kërkesa interesante e policisë për kriminelët: Rrini brenda se është ftohtë për ju e për ne!

Hazard flet pas shkëlqimit ndaj Huddesfield: Ishte paraqitje e madhe, besoj që Sarri tani është i lumtur

Hazard flet pas shkëlqimit ndaj Huddesfield: Ishte paraqitje e madhe, besoj që Sarri tani është i lumtur

Thartira në lukth luftohet me ushqimet e duhura

Thartira në lukth luftohet me ushqimet e duhura

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

Marlon Moraes mposhtë Raphael Assuncaon, Jose Aldos ju deshën 44 sekonda ndaj Renato Moicanos – gjithçka që ndodhi në UFC 144

Marlon Moraes mposhtë Raphael Assuncaon, Jose Aldos ju deshën 44 sekonda ndaj Renato Moicanos – gjithçka që ndodhi në UFC 144

Ronaldo: S’ka nevojë të brengosemi

Ronaldo: S’ka nevojë të brengosemi