Tragjedi në Mesdhe, fundoset barka me emigrantë, 50 të vdekur

10.05.2019 18:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tragjedi në Mesdhe, fundoset barka me emigrantë, 50 të vdekur

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në brigjet e Detit Mesdhe, ku një varkë e mbushur me emigrantë është përmbysur dhe për rrjedhojë afër 50 vetë kanë humbur jetën. Emigrantët kanë rënë në ujë pranë brigjeve të Tunizisë,transmeton syri.net.

Organizata Ndërkombëtare e Imigrantëve e Kombeve të Bashkuara tha se së paku 50 njerëz kanë vdekur në këtë incident dhe 16 të tjerë kanë mbijetuar, raporton “Guardian”. Mediet shtetërore të Tunizisë raportuan se 70 imigrantë janë fundosur rreth 74 kilometra nga qyteti Sfax, i cili ndodhet në jug të kryeqytetit Tunis.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoxhaj: Serbia është shtet luftënxitës – parada ushtarake kërcënim jo vetëm për Kosovën

Hoxhaj: Serbia është shtet luftënxitës – parada ushtarake kërcënim jo vetëm për Kosovën

Tragjedi në Mesdhe, fundoset barka me emigrantë, 50 të vdekur

Tragjedi në Mesdhe, fundoset barka me emigrantë, 50 të vdekur

Franca paralajmëron Britaninë, nuk pranon shtyrje të Brexitit

Franca paralajmëron Britaninë, nuk pranon shtyrje të Brexitit

Hoti: Parada ushtarake e Serbisë të merret seriozisht nga shqiptarët, BE dhe NATO

Hoti: Parada ushtarake e Serbisë të merret seriozisht nga shqiptarët, BE dhe NATO

Policia e Kosovës trajnohet nga Byroja Federale e Hetimeve e SHBA-së (FBI)

Policia e Kosovës trajnohet nga Byroja Federale e Hetimeve e SHBA-së (FBI)

Basha: Beteja jonë është për vlerat europiane

Basha: Beteja jonë është për vlerat europiane

Ish-kryeinspektori i dënuar me 10 muaj burg tani mund të kthehet në Kosovë i lirë

Ish-kryeinspektori i dënuar me 10 muaj burg tani mund të kthehet në Kosovë i lirë

E kishte kthyer bodrumin në qendër bixhozi, arrestohet 25 vjeçari

E kishte kthyer bodrumin në qendër bixhozi, arrestohet 25 vjeçari

Parada ushtarake serbe udhëhiqet nga gjenerali serb i dënuar për krime lufte, vjen reagimi i SHBA-së

Parada ushtarake serbe udhëhiqet nga gjenerali serb i dënuar për krime lufte, vjen reagimi i SHBA-së

Thaçi: Marrëdhëniet mes Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme

Thaçi: Marrëdhëniet mes Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme

MPB sqaron qytetarët për furnizimin me certifikata të gjendjes civile

MPB sqaron qytetarët për furnizimin me certifikata të gjendjes civile

Matoshi dhe ambasadori i Turqisë, Sakar dakordohen për bashkëpunim në fushën e mjedisit

Matoshi dhe ambasadori i Turqisë, Sakar dakordohen për bashkëpunim në fushën e mjedisit

Shkarkohet prokurori Agron Matjani, suspendohet një tjetër prokurore

Shkarkohet prokurori Agron Matjani, suspendohet një tjetër prokurore

AP: Parada ushtarake e Serbisë në Nish, demonstrim i forcës karshi Kosovës

AP: Parada ushtarake e Serbisë në Nish, demonstrim i forcës karshi Kosovës

Loredana e pranon në Prishtinë se i ka marrë para çiftit zviceran por thotë që se ka bërë me dhunë

Loredana e pranon në Prishtinë se i ka marrë para çiftit zviceran por thotë që se ka bërë me dhunë

Stevo Pendarovski zyrtarizohet si president i Maqedonisë së Veriut

Stevo Pendarovski zyrtarizohet si president i Maqedonisë së Veriut