Topalli: Koalicionit AAK-PSD shpresojmë t’i bashkohen Nisma dhe AKR

22.08.2019 19:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Topalli: Koalicionit AAK-PSD shpresojmë t’i bashkohen Nisma dhe AKR

Ish-deputeti i PSD-së, Faton Topalli, ka folur për koalicionet parazgjedhore.

Faton Topalli nga Partia Socialdemokrate është shprehur optimist për fitoren e koalicionit të sapokrijuar mes partisë tij dhe AAK-së për zgjedhjet e jashtëzakonshme që pritet të mbahen në fillim të tetorit.

Topalli në një intervistë në Klan Kosova potencoi se ky koalicion parazgjedhor pretendon të zgjerohet.

“Kemi shumë shpresë që do të na bashkohen Nisma dhe AKR-ja. Do të angazhohemi dhe ne do të jemi ata që do ta përcaktojmë ndryshimin në Republikën e Kosovës”.

“Mendoj që ka akoma shumë kohë derisa të vendoset përfundimisht për koalicionet parazgjedhore. Jemi në bisedime me AKR-në dhe me Nismën. Ekziston shpresë për një koalicion të përbashkët. Mendoj se koalicioni do të arrihet sepse ekziston një vullnet i shprehur bukur haptazi në takimet që i kemi pasur me të dyja palët”.

Topalli gjithashtu diskutoi edhe për rrëzimin e qeverisë.

“Këto zgjedhje po ndodhin pikërisht falë kryeministrit Ramush Haradinaj”.

“Qeveria nuk është rrezuar për shkak të angazhimit tonë të madh si opozitë e bashkuar, por për shkak të dorëheqjes së Ramush Haradinajt, i cili ia dha një mundësi të re këtij vendi”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Limaj: Jam takuar me Veselin, po punoj që PDK-ja të futet në Qeveri

Limaj: Jam takuar me Veselin, po punoj që PDK-ja të futet në Qeveri

Hyseni takohet me diplomatin Reeker, thotë se mori përkrahje për dialogun

Hyseni takohet me diplomatin Reeker, thotë se mori përkrahje për dialogun

Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

Zhbllokohen xhirollogaritë e Postës së Kosovës nga ATK-ja

Zhbllokohen xhirollogaritë e Postës së Kosovës nga ATK-ja

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e neglizhoni Coronavirusin, është shkatërrues (Video)

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e neglizhoni Coronavirusin, është shkatërrues (Video)

Përfshirja e mediave në Ligjin për Sponsorim, takohen zv/ministri Grabovci dhe kreu i OAK-ut

Përfshirja e mediave në Ligjin për Sponsorim, takohen zv/ministri Grabovci dhe kreu i OAK-ut

Osmani-Hotit: Mos u fshihni prapa Skënder Hysenit

Osmani-Hotit: Mos u fshihni prapa Skënder Hysenit

Hoti: Nuk ka pezullim të lobimi për njohje të shtetit të Kosovës

Hoti: Nuk ka pezullim të lobimi për njohje të shtetit të Kosovës

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA’në

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA’në

Qeveria Hoti ua heq 30 eurot pensionistëve që i morën 3 muaj radhazi me vendim të Kurtit

Qeveria Hoti ua heq 30 eurot pensionistëve që i morën 3 muaj radhazi me vendim të Kurtit

Mungesa e aftësive digjitale vështirëson mësimin online në Maqedoninë e Veriut

Mungesa e aftësive digjitale vështirëson mësimin online në Maqedoninë e Veriut

DioGuardi letër ngushëllimi për Latif Kryeziun: Ishte shqiptar i mirë dhe patriot!

DioGuardi letër ngushëllimi për Latif Kryeziun: Ishte shqiptar i mirë dhe patriot!

PDK dhe VV kërkojnë dialog për njohje, Hoti thotë se kanë platformë Kushtetutën

PDK dhe VV kërkojnë dialog për njohje, Hoti thotë se kanë platformë Kushtetutën

6 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

6 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

​Gastronomët të hënën ia dorëzojnë çelësin Qeverisë

​Gastronomët të hënën ia dorëzojnë çelësin Qeverisë

Pritet zhbllokimi i llogarive bankare të Postës së Kosovës

Pritet zhbllokimi i llogarive bankare të Postës së Kosovës