Tmava dorëhiqet nga “Trepça”, akuzon ministrin Lluka – ky i fundit mohon akuzat

12.03.2018 20:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tmava dorëhiqet nga “Trepça”, akuzon ministrin Lluka – ky i fundit mohon akuzat

Deklarimi i ish-drejtorit të kombinatit Trepça, Ahmet Tmava, për dorëheqjen e tij, e ka bërë ministrin e Zhvillimit Ekonomik të mbajë konferencë urgjente për media.

Valdrin Lluka ka mohuar akuzat e Ahmet Tmavës, duke thënë se mandati i tij ka përfunduar më 6 shkurt, raporton KTV.

Pas përfundimit të mandatit, Tmava kishte qenë edhe pjesë e një delegacioni që vizitoi Kanadanë, e për të cilën vizitë ministri thotë se ka qenë vendim krye në vete i ish-drejtorit.

Ndërsa, për ngërçin në statusin dhe përzgjedhjen e Bordit të Trepçës, Lluka ka thënë se janë në proces të zgjidhjes së tij.

Haki Shatri, këshilltari i kryeministrit, ka deklaruar për KTV-në se nuk ka të interesuar nga komunitetit serb për t’u bërë anëtar të bordit, por Lluka thotë se janë duke i analizuar 9 të interesuar.

Ministria e Zhvillimit Ekonomik kishte premtuar se ky bord do të kompletohet brenda marsit, por një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë.

Kompletimi i bordit është kusht që kombinati Trepça të kalojë në ndërmarrje publike strategjike.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


LDK pret mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme ndaj presidentit

LDK pret mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme ndaj presidentit

Haradinaj: Do të angazhohemi që nevojat e rajonit të Zhupës të  gjejnë mbështetje institucionale

Haradinaj: Do të angazhohemi që nevojat e rajonit të Zhupës të gjejnë mbështetje institucionale

Pjesë e aktakuzës | Çeku: UÇK-ja s’duhet të dalë me numër simbolik, kemi qenë ushtri e jo grup njerëzish

Pjesë e aktakuzës | Çeku: UÇK-ja s’duhet të dalë me numër simbolik, kemi qenë ushtri e jo grup njerëzish

Delawie thotë se të drejtat e njeriut janë sfidë për Kosovën

Delawie thotë se të drejtat e njeriut janë sfidë për Kosovën

Partia e Haradinajt: Kemi nevojë urgjente për ushtri

Partia e Haradinajt: Kemi nevojë urgjente për ushtri

Serbia do anëtarësim në BE dhe shumë ndihmë ekonomike për marrëveshje me Kosovën

Serbia do anëtarësim në BE dhe shumë ndihmë ekonomike për marrëveshje me Kosovën

Ilir Deda thotë se Thaçi s’i di kuptimet e fjalëve që thotë

Ilir Deda thotë se Thaçi s’i di kuptimet e fjalëve që thotë

FSK-ja me kapacitet njerëzore dhe teknike në aksionin gjithëkombëtar  ,,Ta pastrojmë Kosovën’’

FSK-ja me kapacitet njerëzore dhe teknike në aksionin gjithëkombëtar ,,Ta pastrojmë Kosovën’’

Gjendet një person i vdekur në Pejë

Gjendet një person i vdekur në Pejë

Mbi 900 faqe aktakuzë për 12 të akuzuarit e listave të veteranëve

Mbi 900 faqe aktakuzë për 12 të akuzuarit e listave të veteranëve

Kërkohet ndihmë për Gëzim Mustafën

Kërkohet ndihmë për Gëzim Mustafën

Haradinaj: Kur ta pastrojmë gjithë Kosovën, s’do lejojmë më ndotjen

Haradinaj: Kur ta pastrojmë gjithë Kosovën, s’do lejojmë më ndotjen

Ligji i ri ua rrit pagat për 500 euro deputetëve, u shkon gati 2 mijë euro muaji

Ligji i ri ua rrit pagat për 500 euro deputetëve, u shkon gati 2 mijë euro muaji

Afro 10 mijë persona nisin aksionin “Ta pastrojmë Gjilanin”

Afro 10 mijë persona nisin aksionin “Ta pastrojmë Gjilanin”

Paralajmërohet “spastrimi etnik paqësor” i Kosovës dhe Luginës

Paralajmërohet “spastrimi etnik paqësor” i Kosovës dhe Luginës

Bushati kujdeset për Thaçin, nuk e përsërit në Prishtinë qëndrimin kundër ndryshimit të kufijve

Bushati kujdeset për Thaçin, nuk e përsërit në Prishtinë qëndrimin kundër ndryshimit të kufijve