Tjetër hap mbrapa nga Reali, mposhtet nga Villarreali në Santiago Bernabeu (Video)

13.01.2018 18:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tjetër hap mbrapa nga Reali, mposhtet nga Villarreali në Santiago Bernabeu (Video)

Pas barazimit ndaj Celta Vigos, Real Madridi ka vazhduar me rezultate jo të mira në La Liga.

Edhe pse Los Blancos ishin më të mirë ndaj Villarrealit, ata në fund u befasuan duke humbur me rezultat 0-1.

Në minutën e 14 shënoi Gareth Bale, por goli iu anulua për shkak të pozitës jashtë loje dhe pas pesë minutash rrezikoi edhe Marcelo, por portieri Sergio Asenjo bëri një pritje të mirë.

Cristiano Ronaldo rrezikoi në minutën e 23-të, pastaj në minutën e 29-të rrezikoi edhe Carlos Bacca.

CR7 rrezikoi edhe dy herë në minutat e fundit të pjesës së parë, por nuk arriti të tund rrjetën e portës kundërshtare.

Ylli portugez e filloi edhe pjesën e dytë duke qenë i rrezikshëm, provoi edhe një herë në minutën e 57-të, por portieri Asenjo bëri një tjetër prite të bukur.

Carlos Bacca tentoi rrezikshëm në minutën e 63-të, por në fund shpërdoroi një shans të mirë.

Për Los Blancos rrezikoi Luka Modric në minutën e 80-të, me një goditje të fuqishme kroati gjuajti pak centimetra mbi portë.

Në minutën e 87-të erdhi goli i vetëm në takim, mysafirët pas një kundërsulmit të shpejtë realizuan me anë të Pablo Fornals. Spanjolli shënoi me një parabolë në portën e Keylor Navasit.

Pas kësaj humbje Reali vazhdon në pozitën e katër me 32 pikë, kurse Nëndetësja e Verdhë një pozitë më poshtë me 31 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Zinedine Zidanes është ndaj Deportivos, kurse Villarreali pret Levanten. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Xhaka i zhgënjyer i përgjigjet sekretarit të përgjithshëm të Federatës së Zvicrës: Rrënjët e mia janë në Kosovë, por bëjë gjithçka për përfaqësuesen e Zvicrës

Xhaka i zhgënjyer i përgjigjet sekretarit të përgjithshëm të Federatës së Zvicrës: Rrënjët e mia janë në Kosovë, por bëjë gjithçka për përfaqësuesen e Zvicrës

Befasia e kroatëve për Rita Orën do ta bëjë krenar secilin shqiptar

Befasia e kroatëve për Rita Orën do ta bëjë krenar secilin shqiptar

Qëndrimi jashtë mund të ulë rrezikun nga diabeti

Qëndrimi jashtë mund të ulë rrezikun nga diabeti

Man City arrin marrëveshje me Leicesterin, Mahrez gjatë 48 orëve të ardhshme kryen testet mjekësore

Man City arrin marrëveshje me Leicesterin, Mahrez gjatë 48 orëve të ardhshme kryen testet mjekësore

Ami na prezanton me gëzimin e saj!

Ami na prezanton me gëzimin e saj!

Parashutisti lëshohet shumë afër sipërfaqes malore, me shpejtësi të ‘qafë-thyerjes’ (Video)

Parashutisti lëshohet shumë afër sipërfaqes malore, me shpejtësi të ‘qafë-thyerjes’ (Video)

Vettel triumfon në garën e ‘çmendur’ për çmimin e madh të Britanisë

Vettel triumfon në garën e ‘çmendur’ për çmimin e madh të Britanisë

Lori Hoxha si një kukull e vërtetë "Barbi"

Lori Hoxha si një kukull e vërtetë "Barbi"

Hemorroidet, çfarë e ndihmon vuajtjen?

Hemorroidet, çfarë e ndihmon vuajtjen?

Ajeti drejt rikthimit te Frosinone

Ajeti drejt rikthimit te Frosinone

"Kabiri" dhe modelja shqiptare më të dashuruar se kurrë! Festojnë përvjetorin e dashurisë!

"Kabiri" dhe modelja shqiptare më të dashuruar se kurrë! Festojnë përvjetorin e dashurisë!

Presidenti i Lyonit: Liverpooli është ekipi i ëndrrave për Fekirin

Presidenti i Lyonit: Liverpooli është ekipi i ëndrrave për Fekirin

Sinani dhe Andrra së shpejti fëmijë të dytë? Ja çfarë thotë ajo

Sinani dhe Andrra së shpejti fëmijë të dytë? Ja çfarë thotë ajo

Dietë e lehtë me molla dhe dardha

Dietë e lehtë me molla dhe dardha

Gent Zenelaj e tregon për herë të parë: Molla e sherrit Albano Bogdo!

Gent Zenelaj e tregon për herë të parë: Molla e sherrit Albano Bogdo!

Neymari kërkon nga PSG-ja të nënshkruajnë me Suarezin

Neymari kërkon nga PSG-ja të nënshkruajnë me Suarezin