Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

20.12.2020 22:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin “Golden Foot” sot, ndërsa Andrea Agnelli është nderuar me çmimin “Golden Foot Prestige.”

Ronaldo u shpall fitues i “Këmbës së Artë” më 1 Dhjetor dhe mori çmimin në Principatën e Monakos sot.

Sipas rregullores, një lojtar mund të marrë çmimin “Golden Foot” vetëm një herë në karrierën e tij. Ronaldo e mori çmimin prapa dyerve të mbyllura, për shkak të urgjencës shëndetësore.

Ylli portugez la gjurmët e tij që do të ekspozohen në ikonën “Shëtitorja e Kampionëve” në Monte Carlo.

“Marrja e këtij çmimi është një nder, unë jam i lumtur që gjurmët e mia do të jenë afër atyre të kampionëve të tjerë të mëdhenj dhe falënderoj të gjithë publikun që më votoi. Unë gjithmonë do të bëj çmos për të luajtur mirë dhe për të shënuar gola, ”tha Ronaldo.

Andrea Agnelli u nderua gjithashtu me çmimin e parë “Golden Foot Prestige” që u shpall gjithashtu më 1 Dhjetor.

Çmimi është një nder në karrierë kushtuar ekskluzivisht një Presidenti i cili është akoma i angazhuar dhe aktiv.

Princi Albert II i Monakos i përgëzoi fituesit me një video mesazh: “Do të jetë një nder për Principatën e Monakos të ketë gjurmët e një kampioni të tillë si Cristiano Ronaldo dhe të Presidentit të Klubit të Futbollit të Juventusit, Andrea Agnelli në Shëtitoren e Kampionëve, “tha ai.

Çmimi u dha nga Louis Ducruet, djali i Princeshës Stephanie të Monakos.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

Wolverhampton pas Divock Origit

Wolverhampton pas Divock Origit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan