Tingulli i Audi SQ8 ‘që zgjon edhe të vdekurit’ – video

04.10.2020 22:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tingulli i Audi SQ8 ‘që zgjon edhe të vdekurit’ – video

Pamja e modelit Audi SQ8 është “pikante” në krahasim me versionin standard Q8.

Gjëja kryesore me modelin SQ8 ishte versioni naftë, por tani është një model benzinë, i cili nuk ka një çift rrotullues kaq të fuqishëm.

Versioni me naftë ka 435 kuaj fuqi dhe 900 Nm, ndërsa ai benzinë 500 kuaj fuqi dhe 770 Nm.

Sidoqoftë, çështja është në sistemin e shkarkimit dhe tingullin që ‘zgjon të vdekurit’, dhe ju mund të shihni se si duket në videon e bashkangjitur.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tingulli i Audi SQ8 ‘që zgjon edhe të vdekurit’ – video

Tingulli i Audi SQ8 ‘që zgjon edhe të vdekurit’ – video

Jo gjithçka është aq e zezë: 5 gjëra pozitive që mësuam në karantinë

Jo gjithçka është aq e zezë: 5 gjëra pozitive që mësuam në karantinë

Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”

Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”

Tottenhami fiton me lehtësi ndaj Manchester United

Tottenhami fiton me lehtësi ndaj Manchester United

Ky është super-goli që e realizoi sot Edon Zhegrova

Ky është super-goli që e realizoi sot Edon Zhegrova

Mjekët shpjegojnë se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse shfaqet kjo gjendje shëndetësore

Mjekët shpjegojnë se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse shfaqet kjo gjendje shëndetësore

Man. UTD – Tottenham, tre gola për shtatë minuta lojë -video

Man. UTD – Tottenham, tre gola për shtatë minuta lojë -video

Mjekët gjejnë larvat e krimbave brenda trurit të gruas australiane

Mjekët gjejnë larvat e krimbave brenda trurit të gruas australiane

Jeta pas divorcit: 7 gjëra që duhet t’i kuptoni

Jeta pas divorcit: 7 gjëra që duhet t’i kuptoni

Hakerët kinezë rrëmbejnë llogaritë e Facebook duke përdorur malwarin SilentFade

Hakerët kinezë rrëmbejnë llogaritë e Facebook duke përdorur malwarin SilentFade

Ademi: Jam optimist për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut

Ademi: Jam optimist për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut

Përfundon ndeshja Feronikeli – Drita, ky është rezultati final

Përfundon ndeshja Feronikeli – Drita, ky është rezultati final

Superliga e Kosovës vijon sot me këto tri ndeshje

Superliga e Kosovës vijon sot me këto tri ndeshje

Kosova fitoi 4 medalje në Dubrovnik por Driton Kuka nuk është i kënaqur

Kosova fitoi 4 medalje në Dubrovnik por Driton Kuka nuk është i kënaqur

Napoli bllokohet në aeroport, sida me Juventusin rrezikon të mos zhvillohet

Napoli bllokohet në aeroport, sida me Juventusin rrezikon të mos zhvillohet

Zyrtare, pas Godinit, Interi largon edhe një mbrojtës

Zyrtare, pas Godinit, Interi largon edhe një mbrojtës