Tifozët finlandezë festojnë më shqiponjën dykrenare (FOTO)

16.11.2019 11:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tifozët finlandezë festojnë më shqiponjën dykrenare (FOTO)

Mbrëmë Finlanda shënoi historinë pasi kombëtarja e tyre fitoi kundër Lihtenshtajnit me rezultat 3:0 dhe kështu për herë të parë siguruan kualifikimin për Euro 2020.

Të gëzuar me këtë fakt padyshim u panë edhe kosovarët që jetojnë dhe veprojnë në këtë shtet skandinav, i cili i hapi dyert shumë prej tyre në kohën më të vështirë për popullin tonë.

Jeton Vuçitërna nga Rahoveci është njëri prej tyre, i cili festës së finlandezëve i dha një ngjyrim kombëtar shqiptar.

Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, ai e ka postuar një fotografi ku shihet duke pozuar me një grup tifozësh të Finlandës, të cilët me duart e tyre krijuan simbolin e shqiponjës dykrenare, ndërkaq tek përshkrimi i imazhit Jetoni ka lënë fjalët: “Sonte finlandezet u kualifikuan në Euro 2020, shprehën dëshirë që në mars edhe ne të festojmë sikur finlandezet”.

Urojmë që dëshira e tyre të plotësohet!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Falënderon 10 milionë ndjekësit në Instagram Bebe Rexha, me një video të veçantë

Falënderon 10 milionë ndjekësit në Instagram Bebe Rexha, me një video të veçantë

Ruiz: Stafi nuk më ka stërvitur si kampion

Ruiz: Stafi nuk më ka stërvitur si kampion

Ilaçi i famshëm OKI, ja çka mund t’i bëjë trupit tuaj

Ilaçi i famshëm OKI, ja çka mund t’i bëjë trupit tuaj

Demi Rose heq bikinit sipër! (Foto)

Demi Rose heq bikinit sipër! (Foto)

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Kim Kardashian kritikohet nga fansat për dekorimet e Krishtlindjes në shtëpinë e saj në Kaliforni

Kim Kardashian kritikohet nga fansat për dekorimet e Krishtlindjes në shtëpinë e saj në Kaliforni

Ndahet nga jeta babai i Unikkatil- it

Ndahet nga jeta babai i Unikkatil- it

Manchesteri bëhet i kuq! United mund Citizens në Etihad

Manchesteri bëhet i kuq! United mund Citizens në Etihad

Kourtney Kardashian kapet ‘mat’ me ish të dashurin

Kourtney Kardashian kapet ‘mat’ me ish të dashurin

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa