Tifozët e Realit thumbojnë Barçën me koreografinë në Santiago Bernabeu

27.02.2019 22:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tifozët e Realit thumbojnë Barçën me koreografinë në Santiago Bernabeu

Ndeshja e dytë mes Real Madridit dhe Barcelonës e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit zhvillohet në Santiago Bernabeu.

Pasi ndeshja e parë kishte përfunduar 1-1 dhe rezultati i kësaj ndeshje është vendimtar, tifozët e Los Blancos kishin përgatitur një koreografi të bukur për të motivuar lojtarët e tyre.

Por, kjo koreografi ishte thumbim edhe për Barçën, të cilët po kalojnë në një formë mjaft të mirë.

Tifozët e Real Madridit në minutat e parë të ndeshjes (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Koreografia ishte e bazuar në lojën kompjuterike “Pac-man”, në atë tregoheshin skuadrat që Reali i ka mposhtur për të ardhur deri në gjysmëfinale dhe e radhës ishte Barcelona.

Ndërsa në krye të saj ishte e shkruar: “Të fitojmë” dhe pastaj triumfi në finale në qytetin e Sevillas, më saktë në stadiumin Benito Villamaren.

Fituesi i kësaj ndeshje do të luajë me atë të Real Betis-Valencia.

Barcelona është klubi me më së shumti trofe në këtë garë, plotë 30, ndjekur nga Athletic Bilbao (23), Real Madridi (19) dhe Atletico (10). /Telegrafi/

Pac-Mani Real Madrid tashmë i ka ngrënë Gironan, Leganes dhe Melillan, tani e ka radhën Barcelona


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)