Thaçi: Raportet Kosovë – Shqipëri kurrë s’kanë qenë më mirë

19.10.2016 23:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Thaçi: Raportet Kosovë – Shqipëri kurrë s’kanë qenë më mirë

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se raportet mes shqiptarëve të Kosovës dhe Shqipërisë, kurrë nuk kanë qenë më mirë.

Ai ka thënë se të dy vendet konsultohen mes vete për çështje që kanë të bëjnë me interesa të përbashkëta kombëtare, transmeton Klan Kosova.

“Raportet mes shqiptarëve janë eksellente”, ka thënë Thaçi.

Ai ka thënë se tendenca për të ngritur një debat për përkeqësim të marrëdhënieve mes shqiptarëve është armiqësore.

Madje në një pikë ai ka thënë se i vjen të vjell kur dëgjon këso gjëra.

“Dëshiroj të konfirmojë para gjithë shqiptarëve, ne koordinohemi në interesat e përbashkëta kombëtare.”

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Zyra e Mogherinit: Ushtria e Kosovës vetëm në pajtim me serbët

Zyra e Mogherinit: Ushtria e Kosovës vetëm në pajtim me serbët

Tahiri për kërcënimin ndaj Bahtirit: I gjallë apo i vdekur ai do ta hap urën mbi Ibër

Tahiri për kërcënimin ndaj Bahtirit: I gjallë apo i vdekur ai do ta hap urën mbi Ibër

BE-ja nuk e ka datë për vazhdimin e dialogut, procesi mbetet i ‘ngrirë’

BE-ja nuk e ka datë për vazhdimin e dialogut, procesi mbetet i ‘ngrirë’

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Bankat në Kosovë të rrezikuara nga rastet në rritje të tentim-grabitjeve

Bankat në Kosovë të rrezikuara nga rastet në rritje të tentim-grabitjeve

Haradinaj tregon se sa do të jetë rritja e pagave për Policinë e Kosovës

Haradinaj tregon se sa do të jetë rritja e pagave për Policinë e Kosovës

Projekti për Parkun Memorial në Velani nis vitin e ardhshëm

Projekti për Parkun Memorial në Velani nis vitin e ardhshëm

Lekaj pret në takim kryetarin e Hanit të Elezit

Lekaj pret në takim kryetarin e Hanit të Elezit

Asambleja Komunale e Fëmijëve të Prizrenit vizitë në Prokurori

Asambleja Komunale e Fëmijëve të Prizrenit vizitë në Prokurori

Avokati thotë se dikush po e bllokon qëllimisht lirimin e Sylejman Selimit

Avokati thotë se dikush po e bllokon qëllimisht lirimin e Sylejman Selimit

Çka përmban kërkesa për pajtim kombëtar?

Çka përmban kërkesa për pajtim kombëtar?

Hajdari: Procesi i privatizimit mund të përmbyllet vetëm pas 7 viteve

Hajdari: Procesi i privatizimit mund të përmbyllet vetëm pas 7 viteve

Shqiptohet dënim me burgim dhe dënim me gjobë për të akuzuarin G.L.

Shqiptohet dënim me burgim dhe dënim me gjobë për të akuzuarin G.L.

Sa njerëz i ka në burg Kosova dhe sa para shpenzon për ta

Sa njerëz i ka në burg Kosova dhe sa para shpenzon për ta

Kryeministri Haradinaj: Kosova po e ndërton arkitekturën e saj të sigurisë

Kryeministri Haradinaj: Kosova po e ndërton arkitekturën e saj të sigurisë

FSK-ja mohon largimin e pjesëtarëve serbë

FSK-ja mohon largimin e pjesëtarëve serbë