Thaçi: Marrëdhëniet mes Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme

10.05.2019 16:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Thaçi: Marrëdhëniet mes Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se marrëdhëniet me SHBA-në janë shumë të fuqishme.

Ai këto komente i bëri përmes një postimi në Facebook, ku edhe ka postuar fotografi me komandantin e Gardës së Iowas, Timothy Orr, shkruan lajmi.net.

Thaçi po ashtu ka thënë se raportet mes Kosovës dhe IOËA-s e bëjnë këtë lidhje shumë më të fortë.

Ky është postimi i plotë:

Marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme. Por, ato ndërmjet Kosovës dhe IOËA-s këtë lidhje tonën e bëjnë edhe më të veçantë. Faleminderit për mbështetjen e parezervë, GJENERAL!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mjeku kosovar del pozitiv me COVID-19, u kërkon falje të gjithë atyre që u infektuan për shkak të tij

Mjeku kosovar del pozitiv me COVID-19, u kërkon falje të gjithë atyre që u infektuan për shkak të tij

Pandemia bën kërdinë, rreth 40 mijë persona humbën punën në Kosovë

Pandemia bën kërdinë, rreth 40 mijë persona humbën punën në Kosovë

Hyseni: Po punojmë ngushtë me SHBA-në që procesi i normalizimit Kosovë-Serbi të ecë shpejt deri në njohje reciproke

Hyseni: Po punojmë ngushtë me SHBA-në që procesi i normalizimit Kosovë-Serbi të ecë shpejt deri në njohje reciproke

Pacientja që po trajtohej me COVID-19 tregon si ndodhi shpërthimi i bombolave të oksigjenit

Pacientja që po trajtohej me COVID-19 tregon si ndodhi shpërthimi i bombolave të oksigjenit

Sërish tollovi para Qendrës për Regjistrim Civil

Sërish tollovi para Qendrës për Regjistrim Civil

IKSHPK me apel të veçantë për të moshuarit: Ju lutemi, rrini në shtëpi!

IKSHPK me apel të veçantë për të moshuarit: Ju lutemi, rrini në shtëpi!

Ekskluzive: Dorasi i 6 të rinjve në Pejë, tash mercenar paramilitar i Putinit

Ekskluzive: Dorasi i 6 të rinjve në Pejë, tash mercenar paramilitar i Putinit

Si po ndikon në tregun e punës në Kosovë pandemia COVID-19?

Si po ndikon në tregun e punës në Kosovë pandemia COVID-19?

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe?

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe?

Mbi 9 mijë të infektuar në Kosovë

Mbi 9 mijë të infektuar në Kosovë

Krasniqi: Është e vështirë të parashikohet e ardhmja

Krasniqi: Është e vështirë të parashikohet e ardhmja

“Nuk ka arsye të barten maskat”, deklarata e Epidemiologut të njohur suedez teksa rastet po bien në Suedi

“Nuk ka arsye të barten maskat”, deklarata e Epidemiologut të njohur suedez teksa rastet po bien në Suedi

Dy persona lëndohen nga shpërthimi i një bombole gazi

Dy persona lëndohen nga shpërthimi i një bombole gazi

Lul Raka: Nga fillimi i pandemisë i kam humbur 10 kilogramë

Lul Raka: Nga fillimi i pandemisë i kam humbur 10 kilogramë

Valbon Krasniqi: Edhe nëse mbyllemi ka rrezik që të kemi rezultate të njëjta

Valbon Krasniqi: Edhe nëse mbyllemi ka rrezik që të kemi rezultate të njëjta

Privatët kërkojnë licenca për të kryer teste për Covid-19, do të shqyrtohen rreth 100 aplikacione

Privatët kërkojnë licenca për të kryer teste për Covid-19, do të shqyrtohen rreth 100 aplikacione