Thaçi i thotë Mijallkovit: Këtu jam nëse të duhet diçka trego, për gjithçka, deri në vdekje!

11.03.2015 16:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Në kuadër të bombës së tetë të opozitës, u publikuan edhe bisedat e liderit të PDSH-së opozitare Menduh Thaçi me drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov, që kishte të bëjë me një votim në KSHZ-

Biseda telefonike:

Biseda 1- Menduh Thaçi-Sasho Mijallkov
S.M.: Menduh, çfarë bën?
M.Th.: Përshëndetje
S.M.: A të kam mirë?
M.Th.: Nuk të kërkoj be për asgjë mos u frikëso. Vetëm të të them se këtu jam nëse të duhet diçka, vetëm thuaj.
S.M.: Jo bre, ti mund të më kërkosh për çfarë të duash mua.
M.Th: Këtu jam nëse të duhet diçka trego, për gjithçka, deri në vdekje!
S.M.: OK, në rregull.

Biseda 2 – Menduh Thaçi-Sasho Mijallkov
S.M.: Menduh!
M.Th: Fol
S.M.: Çfarë bën?
M.Th.: Ja këtu rij me njerëz.
S.M.: Kam një urgjencë për ty.
M.Th. Po?
S.M.: Mund të votoni për ne tani për Strumicë? Të mos….
M.Th.: Në komision?
S.M.: Po, në KSHZ
M.Th.: Mundet, ja do të lajmërohem menjëherë.
S.M.: Ama duhet tani menjëherë të fillojë, për 5 minuta. Ne e shtymë pak.
M.TH.: Menjëherë, menjëherë lajmërohem për një minutë dhe të tregoj…
S.M.: Hajde!

Biseda 3 Menduh Thaçi-Bedredin Ibrahimi
M.Th.: Tash e keni Strumicën apo?
B.I.: Jemi duke diskutuar për atë.
M.Th.: Do të votosh për këta, për tu prishur.
B.I.: Për dy minuta
M.Th.: Do të votosh për tu prish, sepse jemi marrë vesh për Çairin.

Pro kreu i  PDSH-së Thaçi tha sot se bëhet fjalë për material të montuar nga partia e Zaevit.

“Asgjë e pa pritur nga ana ime, një petardë e xhelatëve të shqiptarëve 60 apo 70 vjet siç është LSDM-ja dhe Zaevi. Një bisedë komplet e konstruktume dhe e montuar, kjo s’më bën aspak përshtypje vetëm se t’u them shqiptarëve se beteja politike me xhelatët e shqiptarëve do të vazhdojë deri në vdekje. Vota e PDSH-së për ta prishur Strumicën në Komision Shtetëror ka qenë publike dhe e hapur, po ashtu publike ka qenë edhe vota e VMRO-së për ta prishur, Çairin dhe për ta shpall falsifikimin e zgjedhjeve”, deklaroi  Menduh Thaç. Kryetar i PDSH-së.

Analisti Ramadan Ramadani vlerëson se me këtë bisedë, dëshmohet nënshtrim i plotë i Thaçit para Mijallkovit

“Po mendoj që nuk ka gjë për të shtuar në atë që opinion pati rastin ta ndëgjoj mbrëmë. Kjo është vetëm një përfundim i një sagës e cila ka filluar diku nëpër Krivenik dhe që mbaron me një bisedë telefonike. Tani biseda dhe vëmendja e opinionit duhet të përqendrohet në krejt legjitimitetet tjera që fillojnë prej legjitimiteteve partiake deri te ajo e deputetit, sa meriton në njësinë numër 6, Tetova e tjera, të përfaqësohen nga njerëz të nënshtruar kështu totalisht, psikologjikisht që pa kurrfarë nevoje dhe pa kurrfarë  relacioni i lajmërohen bossit të vet për të shprehur dashuri”, u shpreh Ramadan Ramadani, analist.

Ndërkohë lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka thënë sot se posedon edhe materiale tjera me të cilat do të dëshmojë, siç u shpreh ai, tradhtitë e Menduh Thaçit ndaj anëtarësisë së PDSH-së dhe shqiptarëve në tërësi./alsat-m/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Wesley Clark vendimin e Trumpit e quan një tragjedi, “ne tradhëtuam aleatët tanë kurdë”

Wesley Clark vendimin e Trumpit e quan një tragjedi, “ne tradhëtuam aleatët tanë kurdë”

Turqia sulmon kurdët në Lindje të Mesme, ka disa faqe shqiptare në Facebook që e përkrahin

Turqia sulmon kurdët në Lindje të Mesme, ka disa faqe shqiptare në Facebook që e përkrahin

Merkel dënon sulmet e Turqisë ndaj kurdëve, kërkon ndalimin e luftimeve

Merkel dënon sulmet e Turqisë ndaj kurdëve, kërkon ndalimin e luftimeve

Turqia nis operacionin ushtarak kundër kurdëve në Sirinë verilindore

Turqia nis operacionin ushtarak kundër kurdëve në Sirinë verilindore

Avokatët thonë se informatori “rrezikohet” nga fjalët e Trumpit

Avokatët thonë se informatori “rrezikohet” nga fjalët e Trumpit

Trump: Procedura për shkarkim, mashtrimi më i madh

Trump: Procedura për shkarkim, mashtrimi më i madh

Dhoma e Përfaqësuesve nis hetimin zyrtar ndaj Trumpit për ta larguar atë nga detyra

Dhoma e Përfaqësuesve nis hetimin zyrtar ndaj Trumpit për ta larguar atë nga detyra

Konflikt i armatosur në Afganistan  – 35 civilë të vrarë

Konflikt i armatosur në Afganistan – 35 civilë të vrarë

BE-ja synon frenimin e parregullsive në zgjedhjet e 6 tetorit

BE-ja synon frenimin e parregullsive në zgjedhjet e 6 tetorit

Franca dërgon ekspertë për të hetuar sulmet në Arabinë Saudite

Franca dërgon ekspertë për të hetuar sulmet në Arabinë Saudite

OKB’ja do të hetojë sulmet në Arabinë Saudite

OKB’ja do të hetojë sulmet në Arabinë Saudite

Presidenti Filipineve: Qëlloni zyrtarët e korruptuar, nuk do përfundoni në burg

Presidenti Filipineve: Qëlloni zyrtarët e korruptuar, nuk do përfundoni në burg

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Kampi në Siri ku po qëndrojnë ende disa kosovarë

Kampi në Siri ku po qëndrojnë ende disa kosovarë

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd

Trump shkarkon këshilltarin për Siguri, John Bolton

Trump shkarkon këshilltarin për Siguri, John Bolton