Thaçi falënderon SHBA-në për ndihmat rreth pandemisë COVID-19

22.05.2020 19:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Thaçi falënderon SHBA-në për ndihmat rreth pandemisë COVID-19

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur mirënjohjen e tij për Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndihmën shtesë prej 500 mijë dollarësh për ta luftuar koronavirusin.

Ai ka thënë se miqësia e Kosovës dhe SHBA-së është e përhershme dhe se vetëm së bashku mund të mposhtet kjo sëmundje e rrezikshme.

“Mirënjohës ndaj SHBA-së për ndihmën shtesë prej gjysmë milioni dollarësh për ta luftuar pandeminë. Miqësia jonë është e përhershme dhe e palëkundshme. Së bashku mund ta mposhtim pandeminë”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Studim i ri: Shpresë për trajtimin e menjëhershëm të COVID-19, Qelizat T

Studim i ri: Shpresë për trajtimin e menjëhershëm të COVID-19, Qelizat T

Thaçi falënderon SHBA-në për ndihmat rreth pandemisë COVID-19

Thaçi falënderon SHBA-në për ndihmat rreth pandemisë COVID-19

Për Zvicrën kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm, zotohet për vazhdimin e investimeve në veri

Për Zvicrën kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm, zotohet për vazhdimin e investimeve në veri

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me COVID-19

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me COVID-19

Kushtrim Cukaj shkarkohet nga posti i sekretarit në MIE, dyshohet për “shkelje të rënda dhe të shumta”

Kushtrim Cukaj shkarkohet nga posti i sekretarit në MIE, dyshohet për “shkelje të rënda dhe të shumta”

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19

Maqedonia e Veriut shqyrton mundësinë e izolimit gjatë Bajramit

Maqedonia e Veriut shqyrton mundësinë e izolimit gjatë Bajramit

Limaj kërkon të ndëshkohen kryesit e masakrës së Dubravës, në mesin e të mbijetuarve ishte edhe vëllai i tij

Limaj kërkon të ndëshkohen kryesit e masakrës së Dubravës, në mesin e të mbijetuarve ishte edhe vëllai i tij

40 policë nga Prizreni do të testohen sot e nesër për COVID-19

40 policë nga Prizreni do të testohen sot e nesër për COVID-19

Aktakuzë ndaj dy personave që luftuan në Siri përkrah ISIS-it

Aktakuzë ndaj dy personave që luftuan në Siri përkrah ISIS-it

“Më del djali në ëndërr dhe më thotë: O ba ç’a bëre për mua”/ Rrëfimi prekës i babait që humbi djalin në aksident

“Më del djali në ëndërr dhe më thotë: O ba ç’a bëre për mua”/ Rrëfimi prekës i babait që humbi djalin në aksident

Kurti i kërkon Prokurorisë së Shtetit të intervistojë Thaçin

Kurti i kërkon Prokurorisë së Shtetit të intervistojë Thaçin

Haziri kërkon nga të prekurit që t’i respektojnë rregullat e karantinës

Haziri kërkon nga të prekurit që t’i respektojnë rregullat e karantinës

BIK: Mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar Bajramin

BIK: Mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar Bajramin

Kurti: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Kurti: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses