Thaçi: Çështja e të pagjeturëve, prioritet në fazën përfundimtare të dialogut

31.12.2018 14:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Thaçi: Çështja e të pagjeturëve, prioritet në fazën përfundimtare të dialogut

Thaçi ka thënë se të pagjeturit janë plaga me e rëndë e shoqërisë sonë, përcjell lajmi.net.

Presidenti ka shtuar se në kuadër të fazës përfundimtare të dialogut në Bruksel, zbardhja e fatit të të pagjeturve do të jetë ndër çështjet prioritare.

Postimi i plotë në Facebook:

Së bashku me familjarët e personave të pagjetur, në ditën e fundit të këtij viti, bëmë nderime te Memoriali për të Pagjeturit në Prishtinë. Kjo është ndër plagët më të rënda të shoqërisë sonë, të cilën e bartim me vete në momentet e gëzimit dhe hidhërimit. Në kuadër të fazës përfundimtare të dialogut në Bruksel, zbardhja e fatit të të pagjeturve do të jetë ndër çështjet prioritare. Familjet e të pagjeturve meritojnë të dinë për fatin e më të dashurve të tyre, prandaj si institucione do të bëjmë të pamundurën që ta zbardhim fatin e tyre. /Lajmi.net/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Serbi nga Graçanica keqtrajtohet nga doganierët serbe, për shkak të një certifikate e cila ishte e nënshkruar nga një shqiptar

Serbi nga Graçanica keqtrajtohet nga doganierët serbe, për shkak të një certifikate e cila ishte e nënshkruar nga një shqiptar

Arrestohet pjesëtari i FSK-së për keqpërdorim seksual ndaj 15 vjeçares

Arrestohet pjesëtari i FSK-së për keqpërdorim seksual ndaj 15 vjeçares

Hoxha kërkon aplikimin e sheriatit në Kosovë: Polici të mbytet me gurë

Hoxha kërkon aplikimin e sheriatit në Kosovë: Polici të mbytet me gurë

Haradinaj në Gjakovë: Kualiteti i produkteve tona, garanci për depërtim në tregjet e huaja

Haradinaj në Gjakovë: Kualiteti i produkteve tona, garanci për depërtim në tregjet e huaja

Avokati që zbuloi rastin e Drenasit tregon faktin tronditës: Kush po rri prapa policit Veseli

Avokati që zbuloi rastin e Drenasit tregon faktin tronditës: Kush po rri prapa policit Veseli

Isufi: Nuk ka as heqje e as pezullim të taksës

Isufi: Nuk ka as heqje e as pezullim të taksës

Kosnetti i impresionuar me protestat paqësore kundër dhunës ndaj grave

Kosnetti i impresionuar me protestat paqësore kundër dhunës ndaj grave

Ministri Matoshi: Po investojmë 1 milion euro në Lumin Sitnica në Lipjan

Ministri Matoshi: Po investojmë 1 milion euro në Lumin Sitnica në Lipjan

Kusari-Lila: Të shkarkohen të gjithë komanduesit në stacionin policor në Drenas

Kusari-Lila: Të shkarkohen të gjithë komanduesit në stacionin policor në Drenas

Thaçi ripërsërit kërkesën për pezullimin e taksës

Thaçi ripërsërit kërkesën për pezullimin e taksës

SBASHK-u për rastin në Drenas: Drejtësia të punojë me përkushtim dhe të sjellë vendim meritor

SBASHK-u për rastin në Drenas: Drejtësia të punojë me përkushtim dhe të sjellë vendim meritor

Avokati i policit: Vajza shkoi vetë për të abortuar te gjinekologu

Avokati i policit: Vajza shkoi vetë për të abortuar te gjinekologu

Maqedonia në pritje të dekretimit të zgjedhjeve presidenciale

Maqedonia në pritje të dekretimit të zgjedhjeve presidenciale

Detaje të reja, Prokurori përshkruan para gjykatës rastin në Drenas

Detaje të reja, Prokurori përshkruan para gjykatës rastin në Drenas

Gjilani miraton Librin për Menaxhimin e Financave Publike dhe Kodin e Etikës Komunale

Gjilani miraton Librin për Menaxhimin e Financave Publike dhe Kodin e Etikës Komunale

Nënshkruhet Marrëveshja e Bashkëpunimit për ngritjen e sigurisë në sektorin bankar

Nënshkruhet Marrëveshja e Bashkëpunimit për ngritjen e sigurisë në sektorin bankar