Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

14.05.2020 22:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka thënë se qytetarët që morën pjesë në atë çfarë u quajt ‘test-protestë’ respektuan të gjitha masat e institucioneve për frenimin e koronavirusit.

Ai ka thënë në Rubikon me Adriatik Kelmendin se Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka organizuar këtë ‘test-protestë’, por e ka pranuar se në të kanë marrë pjesë aktivistë të kësaj partie.

“Ishte një provë apo instalacion, na thanë, ku duke respektuar distancën sociale të kërkuar dhe masat e tjera mbrojtëse individët demonstruan. Ishte një përzierje e madhe nga OJQ- të e ndryshme, por pashë edhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje aty të cilët bënë një provë për protestën potenciale në të ardhmen”.

Por, a e bëri punën e saj Policia – a i kontrolloi të gjithë 500 qytetarët se a ishin në kohën e lejuar të lëvizjes, sipas numrit të parafundit të numrit personal?

“Sipas informatave që unë kam, Policia ka bërë verifikimet e nevojshme për çështjen e numrit të parafundit të numrit personal. Unë çfarë mund të them është se ka pasë edhe skena në televizion dhe janë parë policia duke e verifikuar numrin”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

Ministrja Serbe refuzon Cakaj si “Qytetar Nderi” i Bujanocit: Akuzoi Serbinë për krime lufte dhe gjenocid

Ministrja Serbe refuzon Cakaj si “Qytetar Nderi” i Bujanocit: Akuzoi Serbinë për krime lufte dhe gjenocid

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

Shaip Kamberi vendos flamurin shqiptar në Kuvendin e Serbisë

Shaip Kamberi vendos flamurin shqiptar në Kuvendin e Serbisë

Kërcënohet zëvendësministri Zafir Berisha

Kërcënohet zëvendësministri Zafir Berisha