Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

30.01.2020 10:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Njoftimi zyrtar lidhur me këto përditësime, pritet të bëhet brenda një kohe të shkurtër

Kur u prezantua më 2012, Tesla Model S ishte një risi e madhe në botën e automobilizmit dhe jo vetëm se mbushej në tërësi vetëm me rrymë, por kishte edhe nivel të lartë teknologjie, si ekrani gjigant i sistemit të infoteitmant dhe përditësimet e softuerit nga larg, transmeton Telegrafi.

Vetëm tri vite më vonë, arriti Tesla Model X që gjithë kësaj teknologjia ia shtoi edhe dyert që ia hapen duke i tërhequr nga lart.

Mirëpo, makinat elektrike janë avancuar në masë të madhe dhe tani që në treg janë Porsche Taycan dhe Audi e-tron, Tesla është angazhuar në përditësime të reja dhe mund t’i sjellë së shpejti, që t’i mbajë të freskëta. Hakeri i njohur vetëm si Green, ka mësuar se Model S dhe Model X, do të pësojnë përditësime në pjesën harduerike.

Në këto vetura, do të ketë mbushës të ri për telefona, dy forma konfigurimi për mbushjen e baterisë, derisa nuk dihet nëse kapaciteti është TBD, si dhe port të ri për mbushje. Brenda këtyre modeleve Tesla do të ketë karrige të reja, ndërsa sistemi i pezullimit pritet të ketë ndryshim gjithashtu.

Sipas burimeve të Green, të gjitha këto ndryshime janë ta pashmangshme, ndërsa vetëm pritet që Tesla të konfirmojë lidhur me këto përditësime që duket se janë shumë të mira. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Arben Gashi: Vjosa Osmani do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Arben Gashi: Vjosa Osmani do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Bekim Haxhiu: Në pandemi u vodhën edhe qeset e kufomave

Bekim Haxhiu: Në pandemi u vodhën edhe qeset e kufomave

Albin Kurti: Vendimi i Gkykatës Kushtetuese i padrejtë, ai është i papranueshëm

Albin Kurti: Vendimi i Gkykatës Kushtetuese i padrejtë, ai është i papranueshëm

Veseli: Vendim i drejtë i Kushtetueses, LVV është brenda skenarit të saj

Veseli: Vendim i drejtë i Kushtetueses, LVV është brenda skenarit të saj

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit: Vendim i padrejtë e i papranushëm

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit: Vendim i padrejtë e i papranushëm

Reagon raportuesja e PE-së për Kosovë: Pranojeni vendimin e Kushtetueses, ndryshimet kërkoni në zgjedhjet e ardhshme

Reagon raportuesja e PE-së për Kosovë: Pranojeni vendimin e Kushtetueses, ndryshimet kërkoni në zgjedhjet e ardhshme

Heshtja e Kurtit karshi Gjykatës Kushtetuese, nga mbrëmë nuk e tha asnjë fjalë

Heshtja e Kurtit karshi Gjykatës Kushtetuese, nga mbrëmë nuk e tha asnjë fjalë

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses

Dekreti i presidentit për mandatarin shpallet kushtetues, LVV-ja paralajmëron revoltë

Dekreti i presidentit për mandatarin shpallet kushtetues, LVV-ja paralajmëron revoltë

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje