Teshtima është shkaktare e mbi dy milion përplasjeve me vetura

12.07.2018 20:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Teshtima është shkaktare e mbi dy milion përplasjeve me vetura

Studimi i ri zbulon se mbi dy milion përplasje me vetura, janë bërë pikërisht në kohën, kur shoferi është përfshirë në teshtimë.

Hulumtuesit nga Oblas Max Strength, kanë gjetur se një e treta e të rriturve, e kanë problem të teshtijnë kur janë duke vozitur, transmeton Telegrafi.

Sipas hulumtimit, dhjetë për qind e të anketuarve arrijnë të ndalojnë teshtimën kur kryejnë marrëdhënie seksuale, duke ngrënë, në takime pune, ose duke bërë grimin.

Më se gjysma e njerëzve, kanë dëshirë të bëjnë një teshtime të “zhurmshme dhe krenare”, ndërsa 94 për qind kanë thënë se e bëjnë këtë, vetëm kur janë vetëm.

Ndërkohë, një çerek i njerëzve pranojnë se teshtijnë disa herë me radhë, teksa vetëm 11 për qind e konsiderojnë teshtimën si diçka simpatike.

Gjatë teshtimës, 60 për qind e njerëzve i vënë duart përpara, në vend se të përdorin facoletë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Teshtima është shkaktare e mbi dy milion përplasjeve me vetura

Teshtima është shkaktare e mbi dy milion përplasjeve me vetura

Tërmeti i Meksikës çon në zbulimin e tempullit të lashtë (Foto)

Tërmeti i Meksikës çon në zbulimin e tempullit të lashtë (Foto)

Apple nuk shet me MacBook Pro 2015

Apple nuk shet me MacBook Pro 2015

3 vjeçari ‘ngacmon’ Meghan Markle, Princi Harry e kap mat dhe ja si reagon

3 vjeçari ‘ngacmon’ Meghan Markle, Princi Harry e kap mat dhe ja si reagon

Luftëtari pëson humbje të rëndë nga Ventspilis

Luftëtari pëson humbje të rëndë nga Ventspilis

Ami na tregon pak nga ditët me Sian!

Ami na tregon pak nga ditët me Sian!

Conte shkarkohet nga Chelsea

Conte shkarkohet nga Chelsea

Kujdes! Heqja e qimeve nga hunda mund të na lë të vdekur në vend

Kujdes! Heqja e qimeve nga hunda mund të na lë të vdekur në vend

GoPro ka shitur 30 milion kamera Hero

GoPro ka shitur 30 milion kamera Hero

Era Istrefi niset në Rusi, e gatshme për të përformuar në finalen e Botërorit

Era Istrefi niset në Rusi, e gatshme për të përformuar në finalen e Botërorit

Ronaldo ka arsye të mëdha që të shkëlqejë te Juventusit, 10 rekordet që CR7 do t’i ndjek me fanellën bardhezi

Ronaldo ka arsye të mëdha që të shkëlqejë te Juventusit, 10 rekordet që CR7 do t’i ndjek me fanellën bardhezi

Emily, poza tejet joshëse në Instagram

Emily, poza tejet joshëse në Instagram

Në Rusi, përveç Eres, në finalen e Kampionatit performon edhe këngëtarja e njohur shqiptare

Në Rusi, përveç Eres, në finalen e Kampionatit performon edhe këngëtarja e njohur shqiptare

Vjen gëzimi i shumëpritur për Xhensilën dhe Bes Kallakun

Vjen gëzimi i shumëpritur për Xhensilën dhe Bes Kallakun

Interi gjurmon gjithë Evropën për një mbrojtës të krahut të djathtë, ka katër alternativa

Interi gjurmon gjithë Evropën për një mbrojtës të krahut të djathtë, ka katër alternativa

Mycoplasma Genitalium: Çfarë është ky infeksion i sëmundjeve seksuale dhe cilat janë simptomat

Mycoplasma Genitalium: Çfarë është ky infeksion i sëmundjeve seksuale dhe cilat janë simptomat