Tërnava fton për unitet qytetarët e spektrin politik

04.06.2019 08:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tërnava fton për unitet qytetarët e spektrin politik

Në orën 5 e 36 minuta në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, është falur namazi i Fitër Bajramit ku qytetarë të shumtë madje edhe jashtë xhamisë, në rrugë, kanë kryer faljen e namazit.

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava tha se sot besimtari mysliman po e përcjell muajin e Ramazanit ku ngriti edhe më shumë nivelin e dashurisë ndaj Zotit.

Tërnava ka ftuar për unitet qytetarët e vendit e po ashtu edhe spektrin politik, që të gjithë së bashku ta mbrojnë vendin dhe të punojnë për të ardhmen e Kosovës. Tërnava u ka bërë thirrje të gjithëve që të mos braktisin Kosovën, ndërkohë ka bërë thirrje që të krijohen vende punë dhe siguri e mirëqenie për të gjithë.

“Të mos e lëmë, të mos largohemi, të mos migrojmë, por të punojmë për ditë më të mira të atdheut tonë. Fjalët e mia do të doja të dëgjohen si thirrje për të gjithë ne, për popull e Qeveri, të reflektojmë në të mirën dhe për të mirën e atdheut, t’u krijohen mundësi të reja për punësim rinisë tonë, në mënyrë që ata të mos e marrin botën në sy, që tek ne të rinjtë tanë të mos fitohet përshtypja se ky vend është i pa perspektivë e fatin e tyre për jetë më të mirë të mendojnë se mund ta gjejnë vetëm duke u larguar nga Kosova, por edhe trojet tona tjera shqiptare”, tha ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoxhaj thotë se PDK është kundër shkëmbimit territorial dhe korrigjimit të kufijve

Hoxhaj thotë se PDK është kundër shkëmbimit territorial dhe korrigjimit të kufijve

Deputeti i AAK-së: Mos të përdoren testet nga Serbia për Kurtin, janë të dyshimta

Deputeti i AAK-së: Mos të përdoren testet nga Serbia për Kurtin, janë të dyshimta

Kastrati: Kurti në luftë personale me Thaçin, s’mund të dilte i pari që të udhëhiqte dialogun

Kastrati: Kurti në luftë personale me Thaçin, s’mund të dilte i pari që të udhëhiqte dialogun

Ganimete Musliu e ofendon Vjosa Osmanin, e quan pulë e keqe

Ganimete Musliu e ofendon Vjosa Osmanin, e quan pulë e keqe

Rast URGJENT! apel për ndihmë! Sejdi Ismajli, ka nevojë për ndihmën tonë në këtë muaj të Ramazanit

Rast URGJENT! apel për ndihmë! Sejdi Ismajli, ka nevojë për ndihmën tonë në këtë muaj të Ramazanit

Boris Johnson, ka paralajmëruar se vaksina për koronavirusin mund të mos arrijë kurrë

Boris Johnson, ka paralajmëruar se vaksina për koronavirusin mund të mos arrijë kurrë

Avokati Ngjela:  Legalizimi i Cannabisit i është propozuar edhe Enver Hoxhës. Ja kush e propozoi dhe përse?!

Avokati Ngjela: Legalizimi i Cannabisit i është propozuar edhe Enver Hoxhës. Ja kush e propozoi dhe përse?!

Ka shkuar të konsultohet me disa mjekë, merr vesh se ka tre veshka

Ka shkuar të konsultohet me disa mjekë, merr vesh se ka tre veshka

Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

Halit Geci: LDK parti e kapluar nga njerëzit e krimit në krye me Isa Mustafën

Halit Geci: LDK parti e kapluar nga njerëzit e krimit në krye me Isa Mustafën

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Mirosllav Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi

Mirosllav Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi

Merr në dorë SPAK tenderat e Ministrisë së Shëndetësisë

Merr në dorë SPAK tenderat e Ministrisë së Shëndetësisë

Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

5 raste të reja me Covid-19, raportohet nga Wuhan

5 raste të reja me Covid-19, raportohet nga Wuhan

Obadoviq, shefi i opozitë vazhdon grevën e urisë para shkallëve të Kuvendit të Serbisë

Obadoviq, shefi i opozitë vazhdon grevën e urisë para shkallëve të Kuvendit të Serbisë