Termokos fal borxhet për subjektet afariste që nuk u lejuan të punojnë gjatë pandemisë

03.12.2020 15:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Termokos fal borxhet për subjektet afariste që nuk u lejuan të punojnë gjatë pandemisë

Nol Nushi, anëtar në ndërmarrjen publike ‘Termokos’, ka konfirmuar se do u falen pagesat e shërbimeve bizneseve që, sipas masave të qeverisë Kurti për luftimin e pandemisë, nuk janë lejuar të punojnë.

Nushi, përmes një njoftimi në ‘Facebook’, ka thënë se falë stabilitetit ekonomik që ka krijuar kompania, aksionarët kanë vendosur që t’ua lehtësojnë punën ndërmarrjeve.
Të gjitha bizneset e implikuara, sipas tij, nuk e kanë shfrytëzuar shërbimin e ngrohjes, andaj lirohen nga pagesat.

Njoftimi i plotë:

Lajm i mirë

Si aksionarë të Termokos, kemi vendosur që t’u falen pagesat e shërbimit të ngrohjes të gjitha subjekteve biznesore që sipas masave të qeverisë Kurti për luftimin e pandemisë, nuk janë lejuar të punojnë. Te gjitha këto raste realisht nuk e kanë shfrytëzuar shërbimin e ngrohjes.

Situata e mirë financiare në të cilën gjendet ndërmarrja ka mundësuar që ta marrim këtë vendim pa ndikuar në operimin e ndërmarrjes. Kjo është një ndihmë e vogël për subjektet ekonomike që kanë pësuar shumë nga kjo situatë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Termokos fal borxhet për subjektet afariste që nuk u lejuan të punojnë gjatë pandemisë

Termokos fal borxhet për subjektet afariste që nuk u lejuan të punojnë gjatë pandemisë

22 të vdekur e 627 raste të reja me COVID-19

22 të vdekur e 627 raste të reja me COVID-19

Specialja në pushim dimëror nga 21 dhjetori

Specialja në pushim dimëror nga 21 dhjetori

​Lagjja “Sofalia” në Prishtinë të shtunën mbetet pa ujë të pijshëm

​Lagjja “Sofalia” në Prishtinë të shtunën mbetet pa ujë të pijshëm

Shteti furnizohet me material për letërnjoftim e pasaporta

Shteti furnizohet me material për letërnjoftim e pasaporta

​ASK: Rriten çmimet e produkteve të importuara

​ASK: Rriten çmimet e produkteve të importuara

​Punëtorët teknikë dhe sigurimi fizik i qendrave spitalore nga e hëna në protestë

​Punëtorët teknikë dhe sigurimi fizik i qendrave spitalore nga e hëna në protestë

Maliqi: Personat me aftësi të kufizuar vazhdojnë të jenë të diskriminuar

Maliqi: Personat me aftësi të kufizuar vazhdojnë të jenë të diskriminuar

Delegacioni i Kosovës nesër në Kizhevak, deklarohen para mediave me përfaqësuesin serb

Delegacioni i Kosovës nesër në Kizhevak, deklarohen para mediave me përfaqësuesin serb

Hoti paralajmëron tryezë të partive politike për presidentin

Hoti paralajmëron tryezë të partive politike për presidentin

​Zemaj: Planifikohet që pajisjet lëvizëse për personat me aftësi të kufizuar të mbulohen nga shteti

​Zemaj: Planifikohet që pajisjet lëvizëse për personat me aftësi të kufizuar të mbulohen nga shteti

​OHTK për projektligjin për rimëkëmbjen: Të premten, shansi i fundit që deputetët të kthjellen

​OHTK për projektligjin për rimëkëmbjen: Të premten, shansi i fundit që deputetët të kthjellen

Apeli deklarohet për dënimin e Tasiq: S’është i akuzuar për vrasje apo tortura

Apeli deklarohet për dënimin e Tasiq: S’është i akuzuar për vrasje apo tortura

Hoti premton mbështetje për personat me nevoja të veçanta

Hoti premton mbështetje për personat me nevoja të veçanta

Ligji për Rimëkëmbje kalon edhe në një komision

Ligji për Rimëkëmbje kalon edhe në një komision

​Mustafa për Ramushin president: S’di si e ka llogaritur ai, por s’kemi vota të mjaftueshme

​Mustafa për Ramushin president: S’di si e ka llogaritur ai, por s’kemi vota të mjaftueshme