TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

01.08.2019 01:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

Melihate Tërmkolli, një nga delegatet në Kuvendin Zgjedhor të LDK-së, ka thënë se më 3 gusht duhet që kryetari aktual i kësaj partie, Isa Mustafa, të lëshojë rrugë dhe udhëheqjen ta marrë dikush tjetër.

Sipas saj, Mustafa ka qëndruar tepër aty. Madje, Tërmkolli ka thënë se Mustafa s’ka qenë kurrë pjesë e konceptit të LDK-së.

“E kam bërë të qartë. Për kaq vite sa është, ka qenë tepër. Tash është koha për ndryshim. Duhet të lëshojë rrugë. Jo veç për arsyet që s’ka qenë asnjëherë LDK, s’është ende LDK. LDK-ja ka krijuar koncept kombëtar të cilit natyrshëm ju kanë bashkëngjit mbi 90 për qind e qytetarëve dhe një elitë që e vazhdoi. Për fat jo të mirë, por kryetari aktual s’ishte pjesë e këtij koncepti e s’ka mundur t’i bashkohet asnjëherë”, ka thënë Tërmkolli.

Ajo ka shtuar se nuk do të votojë pro Mustafës për një mandat të ri, edhe nëse ai do të jetë kandidati i vetëm.

Sipas saj, çdokush që fiton këto zgjedhje, punën e parë që duhet ta bëjë është “heqja e komandantëve nga pushteti”.

E pyetur se kë do të përkrahte në zgjedhjet e 3 gushtit, ajo ka thënë se vetëm njërin s’do ta votonte, e që është Isa Mustafa. Por, ka pasur fjalë të mira për ish-kryetarin Fatmir Sejdiu për të cilin tha se do ta votonte.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

Kurti në Tel Aviv: Të njihet e pranohet Republika e Kosovës

Kurti në Tel Aviv: Të njihet e pranohet Republika e Kosovës

Deda: Brenda javës së ardhshme ne do ta shpërndajmë vet Kuvendin

Deda: Brenda javës së ardhshme ne do ta shpërndajmë vet Kuvendin

Tërnava flet për çmimet e larta të shkuarjes në Haxh

Tërnava flet për çmimet e larta të shkuarjes në Haxh

Zogiani: Ata që duan koalicion me VV-në, veç me Albinin kryeministër

Zogiani: Ata që duan koalicion me VV-në, veç me Albinin kryeministër

Transparencë radikale në LDK e çojnë një njoftim për mbledhje të Kryesisë

Transparencë radikale në LDK e çojnë një njoftim për mbledhje të Kryesisë

Arroganca politike nga mosfunksionimi i gjyqësorit

Arroganca politike nga mosfunksionimi i gjyqësorit

Svarqa konfirmon se LDK do ta zgjedh kryetarin si në kohën kur ishte eliminuar Vjosa Osmani

Svarqa konfirmon se LDK do ta zgjedh kryetarin si në kohën kur ishte eliminuar Vjosa Osmani

Haziri për Ballkani.info: Formula për unitet dhe rritje të LDK-së është marrëveshja e madhe për liderin e partisë

Haziri për Ballkani.info: Formula për unitet dhe rritje të LDK-së është marrëveshja e madhe për liderin e partisë

Shala: Parku i Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, do të jetë në shërbim të të rinjëve inovatorë

Shala: Parku i Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, do të jetë në shërbim të të rinjëve inovatorë

Pushime në gusht? Meteorologët japin lajmin e keq

Pushime në gusht? Meteorologët japin lajmin e keq

Vazhdojnë pritjet dhe kolonat e gjata në Merdare

Vazhdojnë pritjet dhe kolonat e gjata në Merdare

Muharrem Nitaj do të preferonte koalicion parazgjedhor AAK-LDK-PSD

Muharrem Nitaj do të preferonte koalicion parazgjedhor AAK-LDK-PSD

Kërkohet paraburgim ndaj dy personave për grabitje

Kërkohet paraburgim ndaj dy personave për grabitje

Bërnabiq: Vazhdimi i dialogut s’ka lidhje me zgjedhjet në Kosovë – varet nga taksa

Bërnabiq: Vazhdimi i dialogut s’ka lidhje me zgjedhjet në Kosovë – varet nga taksa

Thaçi thotë se është i gatshëm t’i shpallë zgjedhjet nëse partitë nuk e arnojnë qeverinë

Thaçi thotë se është i gatshëm t’i shpallë zgjedhjet nëse partitë nuk e arnojnë qeverinë