Tërmeti/ Rama: Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj

30.11.2019 19:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tërmeti/ Rama: Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me ambasadorët në Pallatin e Brigadave.

Rama ndër të tjera tha se “Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj”.

“Kemi nevojë të punojmë dhe të planifikojmë bashkë. Ekipi i kancelares Merkel, kanë qenë aktivë që në momentin e parë. Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj.

Ka vende që janë përballur me tërmete shumë më të fuqishme se ky i joni . Duhet të sigurohemi që të gjithë të jenë në tenda,
si ato që na sollën italianët. Nëse secili përpiqet për këtë, mund të bëjmë më të mirën për këta njerëz. Do të doja që opozita të bashkohet me ne, i kam ftuar për të ndarë idetë.

Është koha që të përballemi me sfidën, për të marrë vendime në të mirë të vendit. Na duhet të mendojmë për një konferencë donatorësh nga të gjitha shtetet. Duhet t’u kthejmë vendin njerëzve, jemi goditur emocionalisht nga vendimi i BE. Të punojmë për t’u treguar njerëzve që e ardhmja është këtu.

Ndjesë për ata që kam harruar të përmend,mirënjohës për të gjithë. Kemi Çuçin në terren, një burrë fjalë pak dhe punë shumë. Na ndihmoni dhe na jepni dijet më të mira që keni për këtë. E di që paratë janë thelbësore, por dija është themelore për të shpenzuar paratë në mënyrën më të mirë”, tha kryeministri.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bizneset me mungesë të kuadrove, kërkojnë forcimin e drejtimeve profesionale

Bizneset me mungesë të kuadrove, kërkojnë forcimin e drejtimeve profesionale

Ekskluzive/ Kapet në Tiranë “Escobari” turk! Kërkohej nga Franca, trafikuan 14 miliardë euro drogë

Ekskluzive/ Kapet në Tiranë “Escobari” turk! Kërkohej nga Franca, trafikuan 14 miliardë euro drogë

Nagavci e VV’së: Do të angazhohemi që në seancën e radhës ta formojmë qeverinë

Nagavci e VV’së: Do të angazhohemi që në seancën e radhës ta formojmë qeverinë

“Bloomberg” shkruan për transformimin e Piramidës: Tirana, një qytet i pastër, me administratë progresive

“Bloomberg” shkruan për transformimin e Piramidës: Tirana, një qytet i pastër, me administratë progresive

PDK: Lajm i rrem, kryetari Veseli nuk është takuar me as një lider të as një partie

PDK: Lajm i rrem, kryetari Veseli nuk është takuar me as një lider të as një partie

Plot 360 miliardë copë/ Afrika Lindore “pushtohet” nga karkalecat e shkretëtirës

Plot 360 miliardë copë/ Afrika Lindore “pushtohet” nga karkalecat e shkretëtirës

Majko: Gjatë luftës në Kosovë, në Shqipëri thamë, ‘kur serbët na vrasin, ne duhet të bashkohemi’

Majko: Gjatë luftës në Kosovë, në Shqipëri thamë, ‘kur serbët na vrasin, ne duhet të bashkohemi’

Qeveria në detyrë ka mjete financiare për festimin përvjetorit të Pavarësisë

Qeveria në detyrë ka mjete financiare për festimin përvjetorit të Pavarësisë

Autobusi që vinte nga Serbia del nga rruga në Lluzhan

Autobusi që vinte nga Serbia del nga rruga në Lluzhan

Për herë të parë Thaçi thotë se s’është vetëm një adresë e vetme për formim të Qeverisë

Për herë të parë Thaçi thotë se s’është vetëm një adresë e vetme për formim të Qeverisë

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm