Tërmeti që shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotët

30.11.2019 20:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tërmeti që shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotët

“Porosia për dy fustanet e nusërisë u bë nga babai i Dienës”

Diena 30-vjeçe dhe vajza e saj Esiela, vetëm 8 vjeçe, u shuan tragjikisht nga tërmeti i 26 Nëntorit, sëbashku me nënën e Dienës, Rozetën. Tre breza që sot nuk jetojnë më, lanë pas një dhimbje të madhe për të afërmit e tyre, por dhe shumë hidhërim për gjithë opinionin publik.

Ajo që e bëri edhe më të dhimbshme historinë e Diena dhe Esiela Karanxhës ishte kërkesa e babait të 30-vjeçares tek një prej dyqaneve të Amarda Toskës. Të mërkurën, ai shkoi në një prej filialeve në Durrës dhe kërkoi dy fustane nusërie për të bijën dhe mbesën e ndjerë.

Këtë detaj e bëri të ditur një ditë më parë vetë Toska, në një postim në rrjetet sociale. Sot në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin “Rudina”, Ami rrëfeu momentin kur e kishin njoftuar për kërkesën e dhimbshme. Gjatë kohës që tregonte, ajo nuk mundi t’i mbante lotët.

.

“Në fakt nuk e kisha menduar kurrë se do të gjendesha në këtë situatë, duke qene se merremi vetëm me ditët e lumtura të njerëzve. Ditën e mërkurë pas asaj traumës që na ndodhi të gjithëve, ishte ora rreth 03:30 e drekës, kur më vjen një telefonatë nga vajzat e stafit të Durrësit dhe më thonë kishin një kërkesë për dy fustanet e nuseve për t’i blerë. Në fillim nuk po e kuptoja sepse edhe vajzat ma thanë pak ftohtë. Më thanë që interesohet për dy fustane nusesh. Ngela për një moment se thashë kush është ai që po mendon për dasmë sot. Kur më thotë, Ami nuk janë klientë të zakonshëm, por bëhet fjalë për Dienën dhe vajzën e saj të ndjerë. Në dyqan kishte ardhur i ati i Dienës. Pyetja nga gocat e stafit kishte qenë pa u e kuptuar për çfarë dasme e doni, për kur interesoheni. Dhe ai ishte shprehur që unë i dua fustanet për Dienën dhe për vajzën e vogël, sepse ato do t’i varrosim me fustanet e dasmës. Në ato momente, sigurisht që nuk kisha më fjalëPorosia e të atit shkoi në vend”./tvklan.al

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Për herë të parë Thaçi thotë se s’është vetëm një adresë e vetme për formim të Qeverisë

Për herë të parë Thaçi thotë se s’është vetëm një adresë e vetme për formim të Qeverisë

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto

Besa Shahini “pa doreza” ndaj Rektorit Koni: Është koha të zgjidhet një grua në krye të Universitetit

Besa Shahini “pa doreza” ndaj Rektorit Koni: Është koha të zgjidhet një grua në krye të Universitetit

Kosnetti sfidon ministritë dhe komunat të publikojnë hetimet për mashtrim e korrupsion

Kosnetti sfidon ministritë dhe komunat të publikojnë hetimet për mashtrim e korrupsion

Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte

Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte

Ligji për mbrojtje, mbetet i bllokuar në parlament

Ligji për mbrojtje, mbetet i bllokuar në parlament