Tensione në ndeshjen e barazhit Trepça ’89 – Vëllaznimi, shpërthen në akuza Cana

01.06.2019 20:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tensione në ndeshjen e barazhit Trepça ’89 – Vëllaznimi, shpërthen në akuza Cana

Trepça ’89 siguroi mbijetesën në Superligë edhe për një edicion falë fitores 4:2, ndaj Vëllaznimit në ndeshjen e barazhit që u zhvillua të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Në ndeshjen më të bukur të barazhit, me shumë gola, rivalitet e dramë, mitrovicasit ishin vendimtarë në pesën e dytë.

Pas harkimit të Ardijan Mujës, në minutën e 14-të golin e parë për Trepçën ’89 e shënoi me kokë Richard Asare, raporton KTV.

Katër minuta më vonë, gjakovarët kërkuan penallti, por arbitri Mervan Bejtullahu, nuk mendoi ashtu.

Por, Tun Bardhoku në minutën e 25-të shënoi për ta barazuar rezultatin pas harkimit të Samir Sahitit.

Bardhoku më pas ishte edhe shpëtimtar i Vëllaznimit, pasi bllokoi gjuajtjen e Arb Manajt.

Dy minuta pa përfunduar pjesa e parë, Labinot Jetullahu shërbeu Almedin Muratin, i cili shënoi për Vëllaznimin për ta dërguar në pushim me epërsinë e një goli.

Mitrovicasit në minutën e 54-t qëlluan traversën nëpërmjet Ardian Mujës, derisa një minutë më vonë Arb Manaj shënoi për ta barazuar rezultatin.

Nuk vonoi shumë, Hasan Hyseni shënoi për epërsinë e ekipit të tij në portën e pasiguruar nga portieri Altik Muhaxhiri. Dhe ai me shokët e tij të skuadrës e ndau festën në stilin e Cristiano Ronaldos.

Vëllaznimi provoi ta kthejë sërish rezultatin, por gjuajtjet e Lek Vulës dhe Almedin Muratit përfunduan jashtë portës.

Hyseni i ekipit nga Mitrovica qëlloi shtunën në minutën e 77-të, kurse Engjëll Hoti shënoi tre minuta pa përfunduar ndeshja për rezultatin përfundimtar, 4:2.

Pasi u shënua goli i katërt, në fushë nisën tensionet ndërmjet futbollistëve, ku u përjashtuan Kushtrim Gashi dhe Ylber Maloku.

Futbollistët e Vëllaznimit nuk pajtoheshin me humbjen dhe ndarjen e drejtësisë nga gjyqtari Bejtullahu i cili nga fusha u largua me sigurim të lartë nga njësiti policor i Kosovës.

Derisa kryetari Agim Cana po akuzonte se Trepça ’89 është ndihmuar për të mbetur në Superligë, futbollistët e Vëllaznimit nuk po mund t’i mbanin lotët.

Kryetari i ekipit nga Gjakova në dhomën e zhveshjeve, ishte i mllefosur me ndarjen e drejtësisë.

Cana në fund të fjalimit të gjatë, kërkoi nga futbollistët ta ngrinin kokën lartë dhe të luftojnë për t’u ngritur në Superligë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve