Temperaturat e ulëta ndikojnë pozitivisht në personalitetin e njeriut

07.12.2017 06:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Temperaturat e ulëta ndikojnë pozitivisht në personalitetin e njeriut

Gjatë gjithë vitit, dielli dhe temperaturat e lehta u gjetën të ndikojnë pozitivisht në personalitetet e përgjithshme të njerëzve bazuar në tiparet kryesore, ndërsa ata thanë se banorët e klimës më të ftohtë, siç është Massachusetts, kanë më shumë gjasa të jenë njerëz të vrazhdë dhe të pakëndshëm.

Studimi gjithashtu theksoi temperaturën e përsosur për personalitete të mira – duke sugjeruar se rritja në temperaturën mesatare prej San Jose prej 71 gradësh do të prodhojë njerëzit më të pëlqyeshëm, emocionalisht të qëndrueshëm dhe të hapur.

Dhe moti i mirë jo vetëm që çon drejt një kulm të disponimit dhe personalitetit pozitiv, por edhe ata që jetojnë në zona më të ngrohta kanë më pak gjasa të vuajnë nga depresioni sezonal, thuhet në studimin e fundit në Kaliforni.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kroos del kundër Ozilit: Po flet gjëra të pakuptimta, nuk ka racizëm të Gjermania

Kroos del kundër Ozilit: Po flet gjëra të pakuptimta, nuk ka racizëm të Gjermania

Verbëria mund të shërohet: Për herë të parë shkencëtarët ua kthejnë shikimin minjve pas aktivizimit të qelizave të retinës

Verbëria mund të shërohet: Për herë të parë shkencëtarët ua kthejnë shikimin minjve pas aktivizimit të qelizave të retinës

Parma e kërkon Karamohin e Interit

Parma e kërkon Karamohin e Interit

Dera e pazakontë, paloset sikur të ishte një copë letër (Video)

Dera e pazakontë, paloset sikur të ishte një copë letër (Video)

Renditja e re e FIFA-s, Kosova dhe Shqipëria nuk lëvizin nga vendi

Renditja e re e FIFA-s, Kosova dhe Shqipëria nuk lëvizin nga vendi

Mediat angleze e zbulojnë, Mourinho i ka thënë Pogbas se nëse e do largimin, kërko transferimin nga klubi

Mediat angleze e zbulojnë, Mourinho i ka thënë Pogbas se nëse e do largimin, kërko transferimin nga klubi

Ushqimet që parandalojnë gërhitjen

Ushqimet që parandalojnë gërhitjen

Pjanic sot nënshkruan kontratën e re me Juventusin

Pjanic sot nënshkruan kontratën e re me Juventusin

Shfaqet krijesa misterioze e gjatë sa tre meshkuj në bregun lindor të Rusisë (Video)

Shfaqet krijesa misterioze e gjatë sa tre meshkuj në bregun lindor të Rusisë (Video)

Reagon Benzema për ta barazuar rezultatin ndaj Atleticos

Reagon Benzema për ta barazuar rezultatin ndaj Atleticos

Shtypni me gishtin e madh pikën e caktuar në shuplakë: Lirohuni nga dhembja e çdo lloji me këtë procedurë! (Foto)

Shtypni me gishtin e madh pikën e caktuar në shuplakë: Lirohuni nga dhembja e çdo lloji me këtë procedurë! (Foto)

Ramos përmbys rezultatin nga penalltia

Ramos përmbys rezultatin nga penalltia

Sërish barazohet rezultati, goli i dytë nga Costa

Sërish barazohet rezultati, goli i dytë nga Costa

Vetura zhduket papritmas pas një shtëllunge tymi (Video)

Vetura zhduket papritmas pas një shtëllunge tymi (Video)

Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Dy gola të shpejtë nga Atletico, realizojnë Saul dhe Koke

Dy gola të shpejtë nga Atletico, realizojnë Saul dhe Koke