Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawi Mate X

28.03.2019 15:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawi Mate X

Xiaomi publikoi ditën e sotme një video të re ku tregon telefonin me ekran të paloset. Ashtu si Huawei Mate X, tableti i Xiaomi ka ekran me korniza të vogla dhe mekanizëm palosjeje nga jashtë.

Deri më sot vetëm Samsung Galaxy Fold ka një ekran të paloset nga brenda ndërsa çdo prodhues tjetër ka preferuar ta vendosë nga jashtë.

Kjo shmang krijimin e një rrudhe në pjesën e brendshme ku paloset ekrani por gjithashtu vendos ekranin përballë rrezikut të gërvishtjeve.

Videoja e fundit nga Xiaomi tregon një kalim të rrjedhshëm nga tableti në modalitetin e smartfonit jo vetëm në aspektin fizik por edhe atë të animacioneve që shfaqen në ekran.

Gjithashtu na jep një paraqitje të plotë dhe të qartë sesi pajisja e Xiaomi do të duket dhe funksionojë. Kur përdoret si telefon duket mjaftueshëm i gjerë, të paktën më shumë sesa shumica e smartfonëve të ditëve të sotme.

Por nga ana tjetër duket shumë i trashë. Xiaomi ende nuk ka dhënë detaje zyrtare për telefonin si data e debutimit dhe çmimi, por kompania qartësisht po mundohet të ngjallë sa më shumë interes përpara se të mbërrijë drejt finalizimit të produktit.

2019-ta është padyshim viti i telefonëve me ekrane që palosen dhe 5G. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Befason tenisti i famshëm: Bëj seks çdo javë me tifozet mia

Befason tenisti i famshëm: Bëj seks çdo javë me tifozet mia

Përdhunoi shqiptaren për 48 orë/  Arrestohet ‘dragoi i Kavos’, rezistencë me armë ndaj policisë

Përdhunoi shqiptaren për 48 orë/ Arrestohet ‘dragoi i Kavos’, rezistencë me armë ndaj policisë

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Nxënësi i klasës së parë në Fushë Kosovë, i dedikon mësueses një video emocionuese

Nxënësi i klasës së parë në Fushë Kosovë, i dedikon mësueses një video emocionuese

Hekurani me një projekt shumë të veçantë, sjell duetin me vajzën e tij Tiaren

Hekurani me një projekt shumë të veçantë, sjell duetin me vajzën e tij Tiaren

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Era Istrefi sjell në versionin e saj këngën e artistit të preferuar

Era Istrefi sjell në versionin e saj këngën e artistit të preferuar

Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19

Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19