Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawei Mate X

29.03.2019 03:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawei Mate X

Xiaomi publikoi ditën e sotme një video të re ku tregon telefonin me ekran të paloset. Ashtu si Huawei Mate X, tableti i Xiaomi ka ekran me korniza të vogla dhe mekanizëm palosjeje nga jashtë.

Deri më sot vetëm Samsung Galaxy Fold ka një ekran të paloset nga brenda ndërsa çdo prodhues tjetër ka preferuar ta vendosë nga jashtë.

Kjo shmang krijimin e një rrudhe në pjesën e brendshme ku paloset ekrani por gjithashtu vendos ekranin përballë rrezikut të gërvishtjeve.

Videoja e fundit nga Xiaomi tregon një kalim të rrjedhshëm nga tableti në modalitetin e smartfonit jo vetëm në aspektin fizik por edhe atë të animacioneve që shfaqen në ekran.

Gjithashtu na jep një paraqitje të plotë dhe të qartë sesi pajisja e Xiaomi do të duket dhe funksionojë. Kur përdoret si telefon duket mjaftueshëm i gjerë, të paktën më shumë sesa shumica e smartfonëve të ditëve të sotme.

Por nga ana tjetër duket shumë i trashë. Xiaomi ende nuk ka dhënë detaje zyrtare për telefonin si data e debutimit dhe çmimi, por kompania qartësisht po mundohet të ngjallë sa më shumë interes përpara se të mbërrijë drejt finalizimit të produktit.

2019-ta është padyshim viti i telefonëve me ekrane që palosen dhe 5G. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Loredana i gëzohet këtij suksesi të këngës “Kein Wort”

Loredana i gëzohet këtij suksesi të këngës “Kein Wort”

Vaji i Xhenxhefilit – Si të Përgatisni Kurën e Përjetësisë

Vaji i Xhenxhefilit – Si të Përgatisni Kurën e Përjetësisë

Kaq provokuese foto të Morenës nuk kemi parë

Kaq provokuese foto të Morenës nuk kemi parë

Veshjet që morën vëmendjen më të madhe tek SAG Awards

Veshjet që morën vëmendjen më të madhe tek SAG Awards

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq