Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

06.03.2019 11:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Gjigandi Kinez i elektronikës Oppo prezantoi ditën e sotme smartfonin e ri F11 Pro. Kompania vuri bast të madh me kamerat me këtë model. F11 Pro ka kamër parësore 48-megapiksel. Sa i përket lentes frontale, Oppo zgjodhi një trend tjetër në rritje.

Telefoni ka kamër “pop-up.” Ekrani i F11 Pro është 5.33-inç 1080p dhe falë kamerës “pop-up” nuk sakrifikon asnjë centimetër kornizë ekrani e as “notch.”

Në brendësi është procesori MediaTek Helio P70 me dy variacione memoriesh: 4GB RAM dhe 64GB memorie të brendshme ose 6GB RAM dhe 128GB memorie të brendshme.

Smartfoni ka bateri 4,000 mAh dhe mund të karikohet me teknologjinë e karikimit të shpejtë VOOC 3.0. Në pjesën e pasme kamerës i bashkohet sensori i shenjave të gishtërinjve.

F11 Pro ka zgjedhur të përfshijë edhe një portë kufjesh 3.5mm dhe një portë microUSB.

Edhe sikur Oppo të mos jetë marka juaj e preferuar, F11 Pro ka një pamje shumë të ngjashme me OnePlus. Ky i fundit ka krijuar zakon të marrë nga dizajnet e Oppo dhe OnePlus 7 gjithashtu raportohet se do të ketë kamër selfie “pop-up”. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)