Telefoni 99 eurosh i Nokia ka ekran masiv

07.06.2019 12:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Telefoni 99 eurosh i Nokia ka ekran masiv

HMD Global prezantoi ditën e sotme një smartfon të ri Nokia pasi lançoi një flagship me pesë kamera dhe disa modele të rangut të ulët pak muaj më parë në Kongresin Mobil Botëror.

Nokia 2.2 është pjesë e familjes së pajisjeve Android One dhe vjen me Android Pie të instaluar. Kur Android Q të debutojë, telefoni do të jetë ndër të parët që do ta marrë.

Nokia 2.2 gjithashtu vjen me një buton Google Assistant të dedikuar që përdoruesit mund ta shtypin për të thirrur zërin e inteligjencës artificiale. HMD Global ka lançuar telefonë me këtë buton edhe në të kaluarën dhe nisur nga trendi i fundit pritet ta shohim në më shumë pajisje.

Nokia 2.2 fuqizohet nga një procesor me katër bërthama MediaTek A22 dhe ka ekran 5.71-inç HD+ edge-to-edge. Gjithashtu vjen me teknologjinë e kyçjes përmes fytyrës, Google Lens dhe një kamër IA e cila mund të kapë foto të detajuara edhe në dritë të paktë.

Telefoni kushton vetëm 99 euro dhe do të shitet në tregjet Evropiane dhe Indiane. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve