Telefonët e rinj buxhetor të Google fillojnë nga 399 dollarë

02.05.2019 16:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Telefonët e rinj buxhetor të Google fillojnë nga 399 dollarë

Telefonët buxhetor të Google që do të debutojnë së shpejti, Pixel 3a dhe Pixel 3a XL do të fillojnë nga 399 dhe 479 dollarë respektivisht.

Çmimet e telefonëve u zbuluan nga kanali në YouTube “This is Tech Today.”  Të dy çmimet janë për modelet 64GB të telefonëve të cilët raportohet se do të ofrohen edhe në variantin 128GB.

Sipas YouTuberit teleonët do të përbëhen prej plastike, me altoparlantë në fund, ekrane 1080p dhe kufje tradicionale 3.5mm.

Në brendësi të telefonit do të jetë një procesor i rangut të mesëm Snapdragon 670 shoqëruar nga 4GB RAM. Kamerat e pasme kanë rezolucion 12-megapiksel ndërsa bateria kapacitet prej 3,000 mAh.

Debutimi i pritshëm i telefonëve të rangut të mesën vjen në një kohë kur ka pasur raportime se kompania është ballafaquar me vështirësi për shitjen e telefonëve.

Të gjitha shenjat na shtyjnë të mendojmë se telefonët Pixel 3a dhe Pixel 3a XL do të debutojnë në konferencën e zhvilluesve Google I/O 2019 më 7 Maj. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)