Teknologjia e re e Gmail hap uebsajtet brenda postës elektronike

11.06.2019 11:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Teknologjia e re e Gmail hap uebsajtet brenda postës elektronike

Së shpejti përdoruesit do të mund të bëjnë shumë më tepër në Gmail pa qenë nevoja të largohen nga posta elektronike.

Google do të bëjë të disponueshme e-mail-et dinamike me teknologjinë AMP për të gjithë përdoruesit e Gmail nga data 2 Korrik pas lançimit në fazën beta për konsumatorët G Suite.

Me shumë gjasa duhet të jeni hasur me termin AMP, ose “ faqet mobile të akseleruara” të cilat nëse hapni një link në telefon faqet hapen shumë më shpejtë me protokollin e ri të Google.

Me AMP në Gmail, përdoruesit do të mund të kryejnë detyra bazuar në ueb direkt nga posta e tyre elektronike si plotësimi i formularëve, rezervimet, përgjigja ndaj një editimi në Google Docs apo shfletimi i imazheve në karusel.

Funksioni do të jetë i disponueshëm vetëm për Gmail në ueb ndërsa për mobile nuk është përcaktuar ende një datë.

Në fillim të vitit Google bashkëpunoi me disa partnerë për dërgimin e e-mail-eve dinamike përfshirë Booking.com, Despegar, Doodle, Ecwid, Freshworks, Nexxt, OYO Rooms, Pinterest dh redBus.

Ndërsa lista me shumë gjasa do të rritet, mos prisni që e-mail-et dinamike të pushtojnë poston tuaj elektronike menjëherë. Përpara se të sigurojë teknologjinë, Google kryen disa kontrollet privatësie dhe sigurie për çdo partner.

E-mail-et dinamike do të jenë të mirëpritura nga njerëzit e fiksuar pas produktivitetit të cilët urrejnë të hapin me dhjetëra tabe. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve