Te Werderi presin shumë nga Rashica

03.02.2021 11:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Te Werderi presin shumë nga Rashica

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt, ka pranuar se është i gëzuar që sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica, do të jetë pjesë e ekipit të tij deri në fund të këtij sezoni.

Kohfeldt ka insistuar se pret shumë prej Rashicës në pjesën e dytë të sezonit 2020/21, pasi sulmuesi është kthyer në fushë pas kurimit të lëndimit që e mbajti jashtë fushës për një kohë të gjatë.

Rashica ishte pranë largimit nga Werderi si para fillimit të këtij edicioni ashtu edhe gjatë afatit kalimtar të dimrit, por marrëveshjet dështuan në momentet e fundit.

Tani, trajneri Kohfeldt pret shumë nga futbollisti kosovar.

“Jam më se i bindur se Miloti do të luajë shkëlqyeshëm në pjesën e dytë të këtij sezoni”, ka insistuar Kohfeldt. “Mund të them se jam shumë i lumtur që Miloti do të jetë me ne dhe pres shumë prej tij sepse ka filluar të kthehet në formën më të mirë”.

Rashica 24-vjeçar, këtë edicion ka dhjetë paraqitje në të gjitha garat për Werderin ku ka regjistruar dy asistime. Ai ka kontratë me ekipin gjerman deri në verën e vitit të ardhshëm.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Te Werderi presin shumë nga Rashica

Te Werderi presin shumë nga Rashica

Dua Lipa zë vendin e pestë në listën e “Billboard Hot 100”

Dua Lipa zë vendin e pestë në listën e “Billboard Hot 100”

JLo ekspozon barkun e sheshtë

JLo ekspozon barkun e sheshtë

Gjërat që nuk guxoni t’i thoni në një intervistë pune

Gjërat që nuk guxoni t’i thoni në një intervistë pune

Kur takoheni për të parën herë me një klient

Kur takoheni për të parën herë me një klient

Elvis Rechebeçaj shënon gol të bukur për Kolnin në Bundësligë

Elvis Rechebeçaj shënon gol të bukur për Kolnin në Bundësligë

Nëse një femër ka këto cilësi, mos e lini t’ju ikë

Nëse një femër ka këto cilësi, mos e lini t’ju ikë

“Jam rritur me vlera, nuk mund të kem seks rastësor” (Foto)

“Jam rritur me vlera, nuk mund të kem seks rastësor” (Foto)

Morena Taraku shtrihet në spital

Morena Taraku shtrihet në spital

Ava Max: I urrej të gjithë ish-të dashurit e mi

Ava Max: I urrej të gjithë ish-të dashurit e mi

Katy Perry thotë se puna më e mirë në botë është mëmësia

Katy Perry thotë se puna më e mirë në botë është mëmësia

Pirlo: Ronaldo duhet ta marrë përgjegjësinë për thyerjen e rregullave të Covid-19

Pirlo: Ronaldo duhet ta marrë përgjegjësinë për thyerjen e rregullave të Covid-19

“Operacioni fshesa”, Drenica konfirmon largimin e dhjetë futbollistëve

“Operacioni fshesa”, Drenica konfirmon largimin e dhjetë futbollistëve

Zyrtare: Juve e transferon një tjetër talent

Zyrtare: Juve e transferon një tjetër talent

Lituanezët të kënaqur që do të luajnë me Kosovën

Lituanezët të kënaqur që do të luajnë me Kosovën

Ardian Bujupi sjell këngën e re “Nichts fur immer”

Ardian Bujupi sjell këngën e re “Nichts fur immer”