Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

14.09.2018 17:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Kampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, të dielën do të ndeshet me fituesin e Kupës së Kosovës, Prishtinën, në ndeshjen e Superkupës së Kosovës.

Edhe në kategorinë e femrave do të jetë përballje ndërmjet skuadrave të njëjta, basketbollistet e të cilave do ta kërkojnë trofeun e Superkupës.

Në kategorinë e meshkujve ndeshja do të fillojë nga ora 17:00, derisa femrat do të luajnë nga ora 14:00.

Federata e Basketbollit të Kosovës tashmë i ka publikuar terminet dhe delegimet e personave zyrtarë në ndeshjet e Superkupës së Kosovës që jua sjellim më poshtë:

E diel ora 14:00
Prishtina vs Bashkimi (Femrat)
Gjyqtari kryesor: Artan Gashi
Gjyqtari 1: Ngadhnjim Shabani
Gjyqtari 2: Amar Djekovic
Gjyqtari G: Atdhe Gutaj
Vëzhgues: Mehdi Gashi

E diel ora 17:00
Z Mobile Prishtina vs Bashkimi
Gjyqtari kryesor: Daut Mehmeti
Gjyqtari 1: Elldin Uglari
Gjyqtari 2: Atdhe Goqaj
Gjyqtari G: Arian Thaqi
Vëzhgues: Azem Hoxhaj

/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Humbi shpresat për gjetjen e portofolit të humbur, pastaj i erdhi një letër që e befasoi për të mirë

Humbi shpresat për gjetjen e portofolit të humbur, pastaj i erdhi një letër që e befasoi për të mirë

Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Derby della Madonnina për Barellan

Derby della Madonnina për Barellan

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)

Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

Fotografia e një “veture të padukshme” që po përhapet në internet (Foto)

Fotografia e një “veture të padukshme” që po përhapet në internet (Foto)

Guardiola: De Bruyne nuk është në shitje, klauzolë e tij është 250 milionë euro  

Guardiola: De Bruyne nuk është në shitje, klauzolë e tij është 250 milionë euro  

Liqeni i ndarë në mes ka ujëra me dy lloje ngjyrash, shkaku i nivelit të ndryshëm të kripës (Video)

Liqeni i ndarë në mes ka ujëra me dy lloje ngjyrash, shkaku i nivelit të ndryshëm të kripës (Video)