Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

13.05.2019 11:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

Çmimi i Bitcoin u ngjit deri në 7,500 dollarë ditën e Diele për herë të parë në nëntë muaj, një lëvizje e cila shihet si ringjallje e tregut të kriptomonedhave.

Kriptomonedha më e madhe në botë për nga vlera e tregut e cila përbën mese gjysmën e të gjitha transaksioneve shkoi deri në 7,577 dollarë, pika më e lartë që prej Gushtit 2018.

Por kjo rritje është qetësuar disi me çmimin i cili ra në 7,000 dollarë në këto momente që shkruajmë sipas CoinMarketCap.com.

Rritja e çmimit erdhi si rezultate i fuqizimi të volumit të transaksioneve në 29.33 miliardë dollarë në 24 orë. Norma e mbizotërimi gjithashtu preku vlera rekord prej 59%, më e larta në 17 muaj.

Megjithatë kjo e fundit pritet të bjerë në ditët në vijim ndërsa kriptomonedhat alternative kanë filluar të tregojnë shenja jeta me emra si bitcoin cash, tezos dhe bitcoin gold me rritje dyshifrore.

Nga ana tjetër kriptomonedhat shumë të vlerësuara si litecoin, EOS, XRP dhe Binance kanë fituar mes 6 deri në 9% në 24 orët e fundit.

Për më tepër vlera totale e kriptomonedhave arriti në 219 miliardë dollarë duke paralajmëruar ditë të mira për kriptomonedhat alternative në terësi. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve