Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

13.05.2019 11:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

Çmimi i Bitcoin u ngjit deri në 7,500 dollarë ditën e Diele për herë të parë në nëntë muaj, një lëvizje e cila shihet si ringjallje e tregut të kriptomonedhave.

Kriptomonedha më e madhe në botë për nga vlera e tregut e cila përbën mese gjysmën e të gjitha transaksioneve shkoi deri në 7,577 dollarë, pika më e lartë që prej Gushtit 2018.

Por kjo rritje është qetësuar disi me çmimin i cili ra në 7,000 dollarë në këto momente që shkruajmë sipas CoinMarketCap.com.

Rritja e çmimit erdhi si rezultate i fuqizimi të volumit të transaksioneve në 29.33 miliardë dollarë në 24 orë. Norma e mbizotërimi gjithashtu preku vlera rekord prej 59%, më e larta në 17 muaj.

Megjithatë kjo e fundit pritet të bjerë në ditët në vijim ndërsa kriptomonedhat alternative kanë filluar të tregojnë shenja jeta me emra si bitcoin cash, tezos dhe bitcoin gold me rritje dyshifrore.

Nga ana tjetër kriptomonedhat shumë të vlerësuara si litecoin, EOS, XRP dhe Binance kanë fituar mes 6 deri në 9% në 24 orët e fundit.

Për më tepër vlera totale e kriptomonedhave arriti në 219 miliardë dollarë duke paralajmëruar ditë të mira për kriptomonedhat alternative në terësi. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

iOS 13 sjell një lajm për keq për besnikët e Apple

iOS 13 sjell një lajm për keq për besnikët e Apple

Më 15 Qershor nis reduktimi i tarifave roaming Shqipëri-Kosovë

Më 15 Qershor nis reduktimi i tarifave roaming Shqipëri-Kosovë

Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve

Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve

WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

Qendra Laboratorike ICTSlab organizon për fëmijët 7-14 vjeç ICT Summer Bootcamp

Qendra Laboratorike ICTSlab organizon për fëmijët 7-14 vjeç ICT Summer Bootcamp

India i bashkohet BE-së duke hetuar “monopolin” Google

India i bashkohet BE-së duke hetuar “monopolin” Google

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

Vendet e G7 do të simulojnë një sulm kibernetik

Vendet e G7 do të simulojnë një sulm kibernetik

Përdoruesi i Airbnb tmerrohet pasi gjen një kamër në routerin e një apartamenti

Përdoruesi i Airbnb tmerrohet pasi gjen një kamër në routerin e një apartamenti

Fitbit lançon një rrip fitnesi për fëmijët

Fitbit lançon një rrip fitnesi për fëmijët

Me versionin e fundit të Windows 10-ës Microsoft një hap më pranë eliminimit të fjalëkalimeve

Me versionin e fundit të Windows 10-ës Microsoft një hap më pranë eliminimit të fjalëkalimeve

Busulla.com: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Kosovë në edicionin e 7-të të ICT Awards

Busulla.com: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Kosovë në edicionin e 7-të të ICT Awards

Fiona Meqa: Intervistë me Yllin në Ngritje të edicionit të 7-të të ICT Awards

Fiona Meqa: Intervistë me Yllin në Ngritje të edicionit të 7-të të ICT Awards

Facebook zbut qëndrimin nga blockchain dhe kriptomonedhave

Facebook zbut qëndrimin nga blockchain dhe kriptomonedhave

ICTSlab pjesë e Institutit Python, një qendër laboratorike e certifikuar për trajnimet në gjuhën e programimit Python

ICTSlab pjesë e Institutit Python, një qendër laboratorike e certifikuar për trajnimet në gjuhën e programimit Python