“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

29.06.2020 21:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

Sulmuesi gjerman, Timo Werner, sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Chelseat të Londrës.

Për futbollistin që spikati në Bundesligë në radhët e Leipzigut pati interes edhe nga Liverpooli, por blutë e Londrës ishin më konkretë me ofertën e tyre.

Vetë Werner, në një prononcim të fundit, sqaroi pse vendosi të firmoste me Chelsean.

“Ishin disa klube të rëndësishme që luftonin për mua. Oferta e Chelseat ishte më e mirë për mua, për mënyrën sesi luaj dhe për për karrierën tim.”

Shumë zëra e kanë akuzuar Wernerin se u tërhoq nga paratë e manjatit rus, Abramovic, por sulmuesi kundërpërgjigjet:

“Paratë kishin peshën më të vogël në vendimin tim. Në të kundërten, mund të kisha shkuar në Kinë.”/Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Interi me përmbysje dramatike pas dy golave në fund të takimit

Interi me përmbysje dramatike pas dy golave në fund të takimit

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses

Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe

“Jam në Real Madrid për shkak të rrethanave, jo sepse dua”

“Jam në Real Madrid për shkak të rrethanave, jo sepse dua”

Muriqi – Tufan, sigurojnë 3 pikë për Fenerbahçen

Muriqi – Tufan, sigurojnë 3 pikë për Fenerbahçen

Barcelona lëshon fitoren nga duart

Barcelona lëshon fitoren nga duart

Një gol dhe një asist – Muriqi, vendimtar në fitoren e Fenerbahces

Një gol dhe një asist – Muriqi, vendimtar në fitoren e Fenerbahces

IHMK: Moti për ditën e nesërme

IHMK: Moti për ditën e nesërme

Dhurata Dora lanson këngën e re “Ferrari”

Dhurata Dora lanson këngën e re “Ferrari”

Lewandowski i rekordeve, a do ta fitojë ‘Topin e Artë’?

Lewandowski i rekordeve, a do ta fitojë ‘Topin e Artë’?