Tashmë mund të krijoni aktivitete në aplikacionin Google Maps

26.03.2019 01:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tashmë mund të krijoni aktivitete në aplikacionin Google Maps

Google Maps është përditësuar me opsionin për ti lejuar përdoruesit të krijojnë aktivitete publike. Funksioni i zbuluar nga Android Police funksionon përmes seksionin ekzistues të kontributeve ku më përpara vlerësonit bizneset dhe ofronit informacion lokal.

Përdoruesit mund të përcaktojnë emrin e aktivitetit, vendndodhjen, datën dhe orën si dhe të shtojnë etiketa të ndryshme e imazhe për të përshkruar aktivitetin.

Google ende nuk ka folur zyrtarisht për funksionin përveç krijimit të një faqeje suporti.

Megjithatë është pjesë e përpjekjeve të kompanisë për ta shndërruar aplikacionin dhe platformën e hartave Google Maps në një shërbim i cili nuk tregon vetëm se nga duhet të shkoni por edhe se në çfarë vendesh do të dëshironit të shkonit.

Funksioni në vetveten duket si një goditje paralajmëruese për rrjetin social Facebook që mbetet platforma më popullore në botë për organizimin e aktiviteteve.

Megjithatë rrjeti social ende nuk duhet të shqetësohet sepse sipas Android Police implementimi është në fazat e para dhe i mungojnë shumë aspekte.

Shpresojmë që funksionaliteti të bëhet gjerësisht i disponueshëm për mbarë përdoruesit e aplikacionit Google Maps. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë